Śląsk nagrywa dla TVP2 kolędę na

  Śląsk nagrywa dla TVP2 kolędę na Świętym Krzyżu

  Teresa Semik

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Zespół Śląsk spakował w poniedziałek stroje rozbarskie i pojechał na Święty Krzyż, by nagrywać koncert kolęd dla Programu 2 Telewizji Polskiej.
  Śląsk nagrywa dla TVP2 kolędę na Świętym Krzyżu

  ©Fot. Marzena Bugała

  Chór z Koszęcina wystąpi w programie "Chwała na wysokości" obok Andrzeja Piasecznego, Ewy Farnej, Zakopowera, a także Zespołu Pieśni i Tańca "Wilia" z Wilna, Kaszubów i Romów. Rejestracja trwała cały dzień. Koncert zostanie wyemitowany w 25 grudnia br. o godz. 15, oczywiście w telewizyjnej "Dwójce".
  Scenerią bożonarodzeniowego kolędowania będą surowe, ale piękne wnętrza pobenedyktyńskiego klasztoru w Górach Świętokrzyskich, gdzie przechowywane są relikwie Drzewa Krzyża Świętego. Klasycystyczny kościół z XVIII w. oraz kaplica Oleśnickich i jej podziemna krypta grobowa jest miejscem wyjątkowym dla naszej duchowości.

  Artyści wystąpią z kolędami nawiązującymi stylizacją, językiem, gwarą do grup etnicznych, społecznych i kulturowych, z których się wywodzą. Gospodarzem programu będzie Maciej Miecznikowski.
  Iwona Drygalska z Biura Koncertowego zespołu "Śląsk" nie chce zdradzić, jaką kolędę zaproponują artyści z Koszęcina, samodzielnie wykonają tylko jedną.

  - To ma być niespodzianka dla widzów - wyjaśnia. Na pewno będzie to kolęda tradycyjna. Blisko 40-osobowy chór wystąpi w swoich najpiękniejszych strojach śląskich - rozbarskich.
  "Śląsk" ma w swoim repertuarze świąteczny program "Narodziła nam się dobroć" - tradycyjne kolędy i pastorałki w opracowaniu muzycznym Stanisława Hadyny oraz Krzysztofa Dziewięckiego, a także autorskie utwory Hadyny skomponowane do słów Kazimierza Szemiotha, min. "Pasterze nie zwlekali", "Nieśli gwiazdę z drewna".


  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   "Dziady" ale nie slaskie

   krytyk (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 57 / 58

   To juz nie "Slask", moze nawet nigdy nie byl.............. :((((

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Szopka

   cirano (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 43 / 44

   A przinajmnij "ładnie po polsku" śpiywali te tam "niby Ślonzoki"?

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama