"Alter Sound" w TVP Katowice: Muzyczne wydarzenia na...

  "Alter Sound" w TVP Katowice: Muzyczne wydarzenia na najwyższym poziomie u nas

  Katarzyna Pachelska

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  "Alter Sound" w TVP Katowice: Muzyczne wydarzenia na najwyższym poziomie u nas
  1/2
  przejdź do galerii
  Rozmowa z Viktorią Skuratko, producentką i prezenterką programu muzycznego "Alter Sound" w TVP Katowice. Ostatni odcinek dziś o 17.30
  Skąd wziął się pomysł na stworzenie programu "Alter Sound"? Czy miała pani już jakieś doświadczenie telewizyjne?
  Pomysł narodził się już dawno temu. Razem z grupą przyjaciół, z którymi pracowałam wcześniej myśleliśmy o stworzeniu niezależnego programu muzycznego, w którym moglibyśmy przedstawiać to, co najbardziej fascynuje nas w muzyce. Wszyscy poznaliśmy się, pracując jeszcze w telewizji TVS. Wiedzieliśmy co potrafimy i że razem możemy wykreować coś naprawdę dobrego, jeśli będziemy mieć taką szansę. Dla mnie był to też eksperyment producencki, bo wcześniej zajmowałam się tylko twórczymi zadaniami. Ale tak naprawdę nic nie wyglądałoby tak jak wygląda, gdyby nie główny realizator programu Maciek Szafranek.
  Od I edycji razem pracowaliśmy na najwyższych obrotach, żeby osiągnąć taki efekt. Oboje bardzo zaangażowaliśmy się w ten projekt, a reszta ekipy (Mateusz Owczarek, Mateusz Badura, Piotr Oberman, Szymon Padoł) to ludzie kochający muzykę i sztukę. Bez tego nie byłoby w tym tyle serca.

  Jaka jest idea programu, co ma - w założeniu - prezentować?
  Założenia programu to przede wszystkim przedstawianie ciekawych, oryginalnych zjawisk muzycznych. Jako że działaliśmy na terenie Śląska, staraliśmy się udowodnić, że Śląsk to miejsce z ogromnym potencjałem w kontekście kultury i wydarzeń, których jest u nas cała masa. Nie trzeba wcale jechać do Warszawy, Krakowa czy Wrocławia, żeby skosztować artystycznych wydarzeń na najwyższym poziomie. Tu każdy znajdzie coś dla siebie, pod warunkiem, że będzie czujny albo będzie na bieżąco z "Alter Sound". Poza tym zależało nam na przedstawianiu interesujących osobowości i przekazaniu ich pozytywnej, twórczej energii.

  Z jakimi muzykami/artystami spotkała się pani w czasie nagrywania programu? Kogo wspomina pani najlepiej?
  W czasie realizacji programu udało nam się spotkać z wieloma artystami, których bardzo miło wspominamy. W drugiej edycji "Alter Sound" zrobiliśmy np. ciekawy materiał o debiutującym wtedy młodym zespole z Zabrza The Dumplings. Miło jest patrzeć na ich rozkwitającą teraz karierę i mieć w tym jakiś swój mały wkład. Ale tak naprawdę każde spotkanie i każdy koncert, na którym byliśmy, był w jakiś sposób inspirujący i czegoś nas nauczył.

  Czy nagrywanie programu zawsze przebiega bezproblemowo, czy były jakieś nieoczekiwane sytuacje?
  Nagrywanie chyba nigdy nie przebiega bezproblemowo. To praca pod ogromną presją czasową. Biorąc pod uwagę to, że zarówno Maciek, jak i ja jesteśmy perfekcjonistami, zawsze chcemy by wszystko było jak najlepiej. A więc najpierw długie godziny zdjęć, a potem jeszcze dłuższe godziny montażu, dużo nerwów, nieprzespanych nocy i ogromnych emocji. Ale to wszystko później przynosi ogromną satysfakcję i spełnienie. W końcu robimy to, co uwielbiamy, a to już jest wielkim szczęściem!

  Czy będzie kontynuacja programu w TVP Katowice?
  Nie wiem jeszcze jakie będą dalsze losy "Alter Sound". Idea na pewno nie zniknie, a my dalej będziemy działać. Myślę, że jeszcze niejedno wyzwanie przed nami. Na studiach nauczyłam się, że 99 proc. sukcesu to ciężka praca i ten 1 proc. szczęścia. Miejmy nadzieję, że tego 1 proc. nigdy nie zabraknie i będziemy mieć szansę dalej realizować ciekawe pomysły. Póki co, musimy chwilę odpocząć. To było bardzo intensywne pół roku. Polecam śledzić nasz fanpage na Facebooku Alter Sound Tv, aby być na bieżąco. Przy okazji zapraszam na finałową imprezę Alter Sound Party II już dziś, w sobotę 21.06 w katowickim Archibarze. Żegnamy drugą edycję programu z najlepszymi wrażeniami muzycznymi i wizualnymi!

  * Ostatni odcinek "Alter Sound" można obejrzeć na w sobotę godz. 17.30 oraz powtórkę - w niedziela o 10.00. Zobaczymy w nim koncert i wywiad z hipnotyzującym zespołem Oszibarack, materiał dotyczący tegorocznej Industriady oraz w bloku "Pasje" - śląski kolektyw didżejów i promotorów - Dub Lovin' Criminals.


  *Mundial 2014: Pełne składy wszystkich zespołów grających na Mundialu 2014
  *2500 górników na bruk w Kompanii Węglowej. To tragedia!
  *Basen Ruda w Rybniku najpiękniejszy w Polsce? ZOBACZ ZDJĘCIA
  *Elementarz: Bezpłatny podręcznik POBIERZ PDF

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama