30 Seconds to Mars w Rybniku: Kosmiczne spotkanie z...

  30 Seconds to Mars w Rybniku: Kosmiczne spotkanie z przebojowym zespołem [HISTORIA ZESPOŁU]

  Ola Szatan

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Oscarowy wokalistaJared Leto to nie tylko świetny wokalista, ale też utalentowany aktor. Na swoim koncie ma ponad 20 ról filmowych i telewizyjnych.
  1/8

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©mat. prasowe

  30 Seconds to Mars w Rybniku: - Polsko! To ja, Jared Leto (...) Bardzo się cieszę, że spotkamy się 22 czerwca w Rybniku. To będzie festiwal pierogów i Marsów - powiedział lider zespołu 30 Seconds to Mars w materiale wideo nagranym na początku czerwca, specjalnie dlafanów z kraju nad Wisłą.
  CZYTAJ SZCZEGÓŁY:
  30 SECONDS TO MARS W RYBNIKU

  QUIZ DZ: Sprawdź, co wiesz o 30 Seconds To Mars i czy jesteś prawdziwym fanem

  KLIKNIJ TUTAJ I POZNAJ PRZYJACIÓŁ, KTÓRZY JADĄ NA KONCERT:
  30 SECONDS TO MARS W RYBNIKU 22 CZERWCA


  30 Seconds to Mars w Rybniku: Pierogów (z mięsem i ruskich) nie zabraknie w garderobie muzyków. To w końcu ich ulubione polskie danie . Zaś festiwal "Marsów" rozpocznie się około godziny 21.00, gdy przebojowy tercet rozpocznie swój koncert. Czeka nas smakowita, blisko dwugodzinna uczta!

  Ale wcześniej dobrze sięgnąć po przystawkę. Na przykład znakomitą książkę "Thirty Seconds to Mars", której autorem jest Adam Kisch. To pierwsza biografia amerykańskiego zespołu.

  Muzyka stała się treścią życia

  - Tworzę muzykę, odkąd byłem dzieckiem - tak Jared Leto podsumował swoją dotychczasowa drogę artystyczną. - Od bardzo młodego wieku była ważną częścią mojego życia. Zawsze otaczali mnie grający ludzie, ale robili to na pianinie czy zardzewiałej gitarze. Mój brat Shannon zaczął grać na perkusji w wieku pięciu lat. Jeszcze istotniejszą formą ekspresji twórczej były sztuki wizualne. Przebywaliśmy wśród wielu artystów: malarzy i rzeźbiarzy. Mimo, że muzyka była obecna, nie znaliśmy jednak nikogo, kto zajmowałby się nią profesjonalnie. Po kilku burzliwych latach wylądowałem w szkole artystycznej. Potem przeniosłem się na studia filmowe, z nadzieją, że zostanę reżyserem. W końcu pracowałem jako aktor, chociaż pierwotnie zostałem nim po to, żeby wesprzeć aspiracje reżyserskie. Przez cały czas tworzyłem muzykę, która stawała się coraz większą treścią naszego życia, aż nim zawładnęła - opowiadał Jared.

  Coś wspólnego z Led Zeppelin?

  Biografia "Thirty Seconds to Mars" to bogate kompendium wiedzy zwłaszcza dla osób, które chciałyby się czegoś więcej dowiedzieć o poszczególnych muzykach. I ich drodze na szczyt.

  Bracia Leto od wczesnego dzieciństwa nasiąkali muzyką. Matka Jareda i Shannona słuchała wykonawców folkowych - Boba Dylana, Joni Mitchell czy Cata Stevensa.

  W stronę mocnego rocka Jareda skierował Led Zeppelin.

  - Utwór "Whole Lotta Love" podsumował ten zespół, jego ciężar, odwagę... Myślę, że wydobywa też istotę muzyki rockowej jako takiej. Jest w tym wielka energia, a gdy pierwszy raz tego posłuchałem, był to zarazem mój pierwszy kontakt z muzyką, która wywoływała taką dumę i ekscytację - wspomina na łamach książki wokalista.
  1 3 4 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama