Katowice: Rolnicy nauczą się pracować. Poza rolnictwem

  Katowice: Rolnicy nauczą się pracować. Poza rolnictwem

  Zdjęcie autora materiału

  Dziennik Zachodni

  80 rolników z trzech śląskich powiatów o jednym z najwyższym wskaźników bezrobocia, już na początku 2011 roku rozpocznie szkolenie w ramach projektu "Grunt to kwalifikacje". Projekt współfinansowany przez Unię Europejską zachęca śląskich rolników do podejmowania pracy poza sektorem rolniczym.
  Realizujące projekt Centrum Szkoleniowo - Edukacyjne "PRYM" z Katowic prowadzi właśnie nabór dodatkowy na bezpłatne szkolenia, które nauczą rolników m.in. jak prowadzić gospodarstwo agroturystyczne lub zostać przedstawicielem handlowym. - Rolnicy niechętnie podejmują pracę poza rolą. Najczęściej nie wiedzą nawet, od czego zacząć. To szkolenie ma im w tym pomóc - deklaruje Sebastian Macioł z Centrum Szkoleniowo-Edukacyjnego PRYM.


  Projekt zachęca rolników do szkoleń w trzech tematach. 30 uczestników projektu weźmie udział w szkoleniu, które nauczy ich jak prowadzić gospodarstwo agroturystyczne, począwszy od zarządzania, przez marketing i pozyskiwanie środków na rozwój, skończywszy na księgowości. To szkolenie już dziś cieszy się największym powodzeniem. - Te trzy powiaty mają w sobie ogromny potencjał agroturystyczny. Wielu mieszkańców rozumie, że jest to dla nich szansa na rozwój i przebranżowienie. Do tej pory jednak brakowało inicjatywy, która by pokazywała jak to zrobić - wyjaśnia Macioł. Kolejne 30 osób weźmie udział w szkoleniu, które przygotuje ich do pracy w biurach i administracji, zaś 20 osób w szkoleniu na przedstawiciela handlowego.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama