Napadli na taksówkarza, pobili i ukradli portfel

  Napadli na taksówkarza, pobili i ukradli portfel

  PS

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Katowiccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy poturbowali kierowcę taksówki i ukradli mu telefon komórkowy. Bandyci trafili do policyjnego aresztu. Każdemu z nich grozi dwunastoletni pobyt w więzieniu.
  W poniedziałek około godz. 1.00 dwaj mężczyźni wsiedli do taksówki w Mikołowie i zamówili kurs do Katowic. Na ulicy Barbary poprosili kierowcę o zatrzymanie auta. Gdy taksówkarz zatrzymał się, obaj uciekli nie płacąc za kurs.

  Kierowca ruszył w pościg za nieuczciwymi klientami. Dogonił jednego z nich. Gdy zauważył to drugi uciekinier, wrócił na pomoc swojemu koledze i obaj zaatakowali 21-letniego kierowcę.


  Jeden z napastników wyjął nóż i rękojeścią uderzył go w głowę. Bandyci zrabowali mu wart kilkaset złotych telefon komórkowy i uciekli. Po chwili na miejsce przyjechał policyjny patrol, który po ustaleniu rysopisów napastników udał się na ich poszukiwania.

  Po kilku minutach policjanci wypatrzyli jednego z bandytów. 19-letni napastnik został zatrzymany. Funkcjonariusze znaleźli przy nim nóż i zrabowany telefon.

  Sprawą zajęli się policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko życiu i zdrowiu, którzy kilkanaście godzin później zatrzymali w Świerklańcu drugiego - 20-letniego bandytę. Mężczyznom dzisiaj zostaną postawione zarzuty. Za rozbój grozi im nawet 12 lat więzienia.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama