Praca na wakacje 2014: Obieranie czosnku, pakowanie ogórków,...

  Praca na wakacje 2014: Obieranie czosnku, pakowanie ogórków, zakupy kontrolowane

  Kamila Rożnowska

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Praca na wakacje 2014: Obieranie czosnku, pakowanie ogórków, zakupy kontrolowane
  1/2
  przejdź do galerii

  ©arc

  Praca na wakacje 2014: Większe zapotrzebowanie na sprzedawców w punktach sprzedaży lodów, oferty dla osób, które potrafią obsługiwać grilla. Takie oferty pracy to znak, że właśnie zaczynają się wakacje. Oto kilka nietypowych ofert pracy na lato, jakie znaleźliśmy na internetowych portalach.
  Praca na wakacje 2014: Firma Falcon Garlic poszukuje osób do obierania czosnku. Wymagania: minimum 18 lat. Wynagrodzenie za tę pracę uzależnione jest od ilości obranych główek czosnku i waha się od 8 do 12 groszy za główkę. Obrany czosnek jest potem sprzedawany do zakładów mięsnych, hurtowni, które zaopatrują sieci handlowe, albo na giełdy. - W poprzednim sezonie naszym pracownikom w ciągu czterech godzin udawało się obrać około 600 główek czosnku, a przez siedem godzin od około 1100 do około 1300 sztuk - mówi Alina Babińska z firmy Falcon Garlic.

  Pracownicy mogą korzystać z maseczek ochronnych, rękawiczek czy fartuszków, choć Alina Babińska zapewnia, że czosnek obierany jest w miejscach przewiewnych i w zasadzie maseczki nie są używane. Mimo wszystko boicie się zapachu czosnku? Zatem możecie wybrać pracę w firmie Rolnik w Mikołowie. Polega na wkładaniu ogórków do słoików. Praca jest w systemie trzyzmianowym. Trzeba jednak mieć aktualną książeczkę sanepidowską. Pożądana jest także "zręczność manualna" (tak opisano to w ogłoszeniu).

  Można też połączyć przyjemne z pożytecznym - o ile nie boimy się wyzwań i ryzyka, bo ogłoszenie o pracy m.in. w Międzyzdrojach, Mielnie czy Dziwnówku opublikowała tajemnicza agencja pod kryptonimem "Projekt Plaża". Szuka ludzi młodych, energicznych i o nienagannej aparycji. Nie wiadomo też, co będziemy na plażach sprzedawać (wiadomo, że to "coś" jest w butelkach). Wiadomo za to, ile możemy zarobić. Stawka uzależniona jest od uzyskanych wyników. Za sprzedaż 30 butelek produktu pracująca para dostanie po 2 zł od sztuki, do 60 - 3 zł, a powyżej 60 - 4 zł. Z ogłoszenia wynikało, że kilka dni temu było już tylko kilka ostatnich wolnych miejsc dla chętnych z naszego województwa.

  W wakacje można również być "realizatorem wakacyjnej kampanii społecznej". Zadaniem takiej osoby będzie przeprowadzenie "zakupu kontrolowanego" i w ten sposób kontrolowanie punktów sprzedaży alkoholu. Kandydaci muszą mieć własny samochód oraz doświadczenie w branży... pedagogicznej. Dziennie trzeba sprawdzić od 15 do 50 sklepów. Płaca uzależniona jest od liczby odwiedzonych punktów - tygodniowo można zarobić 700-800 zł.

  Praca sezonowa  Młodzież może szukać pracy na wakacje za pośrednictwem m.in. Młodzieżowych Biur Pracy. W Chorzowie najczęściej poszukiwane są osoby do pracy przy promocjach, jako ankieterzy, przy roznoszeniu ulotek czy jako telemarketerzy.

  Dochody, jakie uzyskają z prac sezonowych osoby, które nie ukończyły 18. roku życia, są doliczane do dochodów rodziców lub prawnych opiekunów. Nie zapłacą podatku dochodowego, jeśli w ciągu roku nie zarobią więcej niż 3091 zł.


  *Mundial 2014: Pełne składy wszystkich zespołów grających na Mundialu 2014
  *2500 górników na bruk w Kompanii Węglowej. To tragedia!
  *Basen Ruda w Rybniku najpiękniejszy w Polsce? ZOBACZ ZDJĘCIA
  *Elementarz: Bezpłatny podręcznik POBIERZ PDF

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   w niymcach

   Opa Florek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4

   czekajom na wos

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama