Siemianowice Śląskie: oszukana na 50 tysięcy złotych

  Siemianowice Śląskie: oszukana na 50 tysięcy złotych

  Mat. policji, opr. ZIELA

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  „Mamo to ja Twoja córka, mieliśmy wypadek” – taki telefon odebrała 69-letnia mieszkanka Michałkowic, nie zdając sobie sprawy, że ma do czynienia z przestępcami. Wciągnięta przez oszustów w grę pozorów straciła 50 tysięcy złotych.
  Do zdarzenia doszło wczoraj po 11.00. Do 69-latki zadzwoniła kobieta, która podając się za jej córkę, poprosiła o pożyczenie ponad stu tysięcy złotych. Pieniądze były jej pilnie potrzebne, ponieważ ona i jej mąż mieli spowodować poważny wypadek drogowy. Wciągnięta przez oszustów w grę pozorów przekazała im 50 tysięcy złotych.  Sprawcy tego rodzaju przestępstw wykorzystują szeroko rozumianą manipulację i perswazję.
  prowadzą rozmowę w taki sposób, że potencjalna ofiara sama „zgaduje”, że rozmawia z kimś z rodziny - wnuczkiem, bratankiem, siostrzenicą, córką. Pamiętajmy, że wystarczy jeden telefon do rodziny, aby potwierdzić, z kim mamy do czynienia. Niestety oszukana mieszkanka Siemianowic wpadła na ten pomysł kilka godzin po tym, jak przekazała oszustom pieniądze. A to zdecydowanie za późno!

  Policjanci apelują o rozwagę!

  Aby ustrzec się przed tego typu oszustwem, należy przede wszystkim jak najszybciej skontaktować się z osobą, do której mają trafić pieniądze. W ten sposób można się upewnić, że to rzeczywiście krewny czy znajomy osoby odbierającej telefon zwracał się z prośbą o pomoc finansową. Oszuści wielokrotnie dzwonią do potencjalnej ofiary, w ten sposób próbują uniemożliwić osobie, którą chcą oszukać, zweryfikowanie tego czy faktycznie dzwoni krewny.


  Pamiętajmy, że nie należy przekazywać żadnych pieniędzy osobom, które telefonicznie podają się za członków rodziny lub proszą o przekazanie pieniędzy przez osoby pośredniczące – należy sprawdzić, czy jest to prawdziwy krewny, dzwoniąc do niego. Bezwzględnie należy potwierdzić, czy dzwoniący jest osobą, za którą się podaje oraz czy rzeczywiście potrzebuje takiej pomocy.

  Pamiętajmy również, że zawsze o swoich podejrzeniach powinniśmy powiadomić Policję.


  *Mundial 2014: Pełne składy wszystkich zespołów grających na Mundialu 2014
  *2500 górników na bruk w Kompanii Węglowej. To tragedia!
  *Basen Ruda w Rybniku najpiękniejszy w Polsce? ZOBACZ ZDJĘCIA
  *Elementarz: Bezpłatny podręcznik POBIERZ PDF


  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama