Mundial 2014 Urugwaj Włochy 1:0. Italia wygryziona (dosłownie) z turnieju! [RELACJA, ZDJĘCIA]

Urugwaj pokonał Włochów i wyrzucił Italię z mundialu. W czasie meczu doszło do niezwykłego wydarzenia - Luis Suarez ugryzł w bark obrońcę rywali

Włochom w meczu z Urugwajem do pełni szczęścia wystarczał remis. I, pomimo ofensywnych zapowiedzi, z takim właśnie celem wyszli na boisko w Natal. Antyfutbol nie zdał jednak egzaminu. Plan Italii runął w 59 minucie, gdy czerwoną kartkę, bardziej za zamiar brutalnego faulu niż wykonanie, zobaczył Claudio Marchisio.

MŚ 2014. Włochy - Urugwaj FOTORELACJA: NIESAMOWITA GALERIA ZDJĘĆ Z MECZU I TRYBUN

Zamurowana bramka Włochów frustrowała Latynosów do tego stopnia, że w 79 minucie Luis Suarez ugryzł (!) w bark Giorgio Chielliniego, co jednak umknęło uwadze sędziów. Dwie minuty później Urusi definitywnie, i już zgodnie z przepisami, rozgryźli wreszcie włoską obronę, a gola - plecami - po dośrodkowaniu Gastona Ramireza zdobył Diego Godin.

Dopiero w tym momencie zespół Cesare Prandelliego ruszył do ataku, ale selekcjoner Włochów sam ograniczył swoje pole manewru skupiając się wcześniej na obronie i już w przerwie zmieniając Mario Balotelliego. I chociaż jego zespół wyglądał jakby niczym w futbolu amerykańskim wprowadził na murawę formację ataku, to rozpaczliwy szturm, w którym udział wziął nawet Gianluigi Buffon, nie przyniósł już efektu i Włosi - w dużej mierze na własną prośbę - pożegnali brazylijski mundial, dzieląc w grupie D los Anglików.

*Mundial 2014: Pełne składy wszystkich zespołów grających na Mundialu 2014
*2500 górników na bruk w Kompanii Węglowej. To tragedia!