Ważne
  Uniwersytet Śląski: Nie porzucaj zwierząt w upalne dni

  Uniwersytet Śląski: Nie porzucaj zwierząt w upalne dni

  PP

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Uniwersytet Śląski: Nie porzucaj zwierząt w upalne dni
  1/2
  przejdź do galerii

  ©Tomasz Hołod

  Dziś przed południem na deptaku przed Uniwersytetem Śląskiem odbędzie się happening z udziałem zwierząt z sosnowieckiego schroniska
  Dziś o godzinie 10.30 na deptaku przed rektoratem Uniwersytetu Śląskiego (ul. Bankowa, Katowice) odbędzie się konferencja poświęcona powstaniu na UŚ Laboratorium Animal Studies , kampanii "Niech Żyją!", a także problemowi porzucania zwierząt w okresie wakacyjnym. Konferencji będzie towarzyszył happening na deptaku przy ulicy Bankowej, z udziałem zwierząt z sosnowieckiego schroniska.

  Naukowcy z Uniwersytetu Śląskiego wyrażą także swoje poparcie dla inicjatywy "Niech żyją!"- akcja ma na celu położyć kres polowaniom na ptaki w Polsce, poprzez zmianę rozporządzenia ministra środowiska, które określa gatunki łowne.
  Pomimo, iż dzikie ptaki nie są zagrożeniem dla człowieka, nie powodują znaczących szkód w uprawach rolnych - myśliwi w Polce zabijają około 700 tysięcy dzikich ptaków rocznie, w tym gatunki zagrożone, objęte ochroną ścisłą.

  Podczas konferencji zostanie przedstawiony projekt Laboratorium Animal Studies utworzony przy Wydziale Filologicznym UŚ, które integruje naukowe środowisko "prozwierzęce" zajmujące się Animal Studies.

  Okres wakacyjny to również czas wzrostu liczby porzucanych zwierząt - Uniwersytet Śląski wspólnie ze Stowarzyszeniem "Nadzieja na Dom" prowadzącym wolontariat w sosnowieckim schronisku dla zwierząt, przedstawią możliwości wakacyjnej opieki nad zwierzętami, a także przekażą wskazówki jak ułatwić zwierzętom funkcjonowanie w upalne dni.


  *Matura 2014 ARKUSZE + KLUCZ ODPOWIEDZI + PRZECIEKI
  *Elementarz: Bezpłatny podręcznik POBIERZ PDF
  *Weź udział w quizach Dziennika Zachodniego. SPRAWDŹ SWOJĄ WIEDZĘ
  *Prawo jazdy kat. A. Egzamin na motocykl [PORADNIK WIDEO, ZDJĘCIA PLACU]

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Zdjęcie autora komentarza
   NIE PORZUCAJ

   mistletoe

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   ZWIERZĄT NIGDY!


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ZWIERZĄT NIGDY! =mistletoe

   777 A LUDZI DZIECI ? (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   ZAWSZE PO POLACKU.NOWE JELITA ESTABLIŚ MENCIE=NIY OSONDZEJ I NIY KRYTYKÓJ =BRAk DUSZy SUMIYNIO OD PO WIEDZIALNOŚĆi MORALNOŚĆI WIARY ZASAD I BOGA.LIBER ELYTA .

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama