Wimbledon 2014: Agnieszka Radwańska pokonała Casey Dellacqua 6:4, 6:0

Michał Nowak
Agnieszka Radwańska
Agnieszka Radwańska EPA/FACUNDO ARRIZABALAGA
Mecz Radwańska - Dellacqua WIMBLEDON 2014: Agnieszka Radwańska wygrała 6:4, 6:0 z Australijką Casey Dellacqua w meczu II rundy Wibledonu. Zapis relacji na dziennikzachodni.pl.

15:01. Dellacqua wybija daleko poza kort, następnie szybko przekracza linię końcową. Kolejna wymiana i zrezygnowana Dellacqua uderza w siatkę. 40:0, piłka meczowa dla Polki... ale jeszcze nie teraz, Agnieszka uderza w siatkę. 40:15. Kolejna wymiana zakończona posłaniem piłki przez Casey poza kort! Gem, set, mecz. Radwańska wygrywa drugiego seta do zera. 6-0

14:58. Radwańska wychodzi po swoim serwisie na prowadzenie 30:0. Następnie uderza z przysiadu prosto w siatkę. Casey uderza tuż spod siatki, Radwańska odpowiada skrótem na 40:15! Dellacqua nie dobiega do piłki posłanej przy linii bocznej kortu! 5-0

14:55. Serwis Dellacqua, która jako pierwsza wychodzi na prowadzenie. Aut Casey daje wyrównanie na 15:15. Odpowiedź Radwańskiej nieudana, Casey zyskuje punkty, ale Polka szybko wyrównuje, a następnie minięciem podbija na 40:30. Mamy przełamanie Polki! 4-0

1**4:52. Po swoich serwisach krakowianka szybko wychodzi na 30:0. Dellacqua returnuje, ale Aga podwyższa na 40:15. Znowu szybka wygrana Polki! Załatwiła rywalkę precyzyjnym minięciem. 3-0**

14:46. Polka źle reuturnuje, ale potem wyrównuje po zagraniu w siatkę przez Dellacqua. 15:15. Aga wyrzuca następnie piłkę na aut, ale Dellacqua robi ten sam błąd. Następna wymiana daje Agnieszce prowadzenie. 40:30. Teraz długa wymiana zakończona uderzeniem w siatkę przez Radwańską. 40:40. Agnieszka wywalcza przewagę i znów wygrywa! 2-0

14:44. Agnieszka szybko wychodzi na prowadzenie przy swoim podaniu. 30:0. Casey wybija za linię końcową, ale później Agnieszka uderza za linię boczną. 40:15. Agnieszka szybko rozprawiła się z rywalką w walce o pierwszego gema w tej partii meczu. 1-0

II SET

14:40. Najpierw podójny błąd serwisowy Casey, potem nieudane zagranie z forehandu. Dellacqua popełnia kolejny błąd i Agnieszka ma break-point. Wykorzystuje go, ogrywając Australijkę do zera! Agnieszka wygrywa pierwszego seta 6-4

14:36. Serwis Agnieszki. Najpierw as serwisowy, potem znowu krakowianka uderza w siatkę, 15:15. Dellacqua nie daje rady dobiec do piłki i znowu Aga na prowadzeniu. Podwójny błąd serwisowy Agnieszki, 30:30. Jest break-point dla Casey po fantastycznym returnie. Następne uderze Dellacqua ląduje tuż przed linią końcową, Agnieszka myślała że będzie aut. Tymczasem jej przewaga topnieje. 5-4

14:33. Dellacqua serwuje, Aga zdobywa punkty. 30:0. Kolejna wymiana zakończona uderzeniem w siatkę przez Polkę. 30:15. Znowu siatka! 30:30. Polka wybija poza linię końcową, Australijka przed szansą na gema! Tak, Agnieszka uderza w siatkę i Dellacqua wraca do gry. 5-3

14:29. Pierwsze punkty dla Dellacqua przy podaniu Agnieszki. 0:30. Agnieszka odpowiada na 15:30. Agnieszka nie dobiega do piłki. 15:40, szansa na gema dla rywalki. Był break-point ale nie wykorzystany, Aga odrobiła na 30:40. Dellacqua jednak celnie zagrywa i wywalcza swojego drugiego gema. 5-2

14:24. Dellacqua wychodzi na prowadzenie po swoim serwisie, ale Aga szybko wyrównuje. Teraz uderzenie w siatkę przez Agnieszkę i kolejna dobra piłka Casey. 15:40. Aut Dellacqua i mamy 30:40. Znowu aut! 40:40. Dellacqua gra niedokładnie, uderza w siatkę i Aga znów wygrywa gema! 5-1

14:20. Szybkie wyrównanie przy podaniu Agi 15:15. Teraz Australijka mija Radwańską i wychodzi na prowadzenie. Jest już 15:40, szansa na przełamanie dla Casey. Siatka ratuje Agnieszkę, która zmniejsza straty. Teraz popisowym minięciem Polka wyrównuje na 40:40. Polka szybko buduje przewagę i ogrywa rywalkę! 4-1

14:17. Radwańska zdobywa punkty po podwójnym błędzie serwisowym Dellacqua. Następnie wyrzuca na aut i jest 15:15. Rywalka Agi uderza w siatkę, potem dokłada kolejne punkty. 40:15, jest szansa na przełamanie. Brawo! Polka przełamała rywalkę. 3-1

14:13. Dellacqua wyrzuca za linię końcową. Chwilę po tym wyrzuca za linię boczną, Aga prowadzi 30:0. Dobre zagranie Radwańskiej daje kolejne punkty i Polka staje przed szansą wygrania gema do zera. Dellacqua nie odpuszcza jednak i zdobywa 15pkt, a później podwyższa na 40:30. Skrót Radwańskiej! 2-1

14:10. Serwis Dellacqua. Najpierw rywalka uderza w siatkę, potem zalicza as serwisowy. Casey podwyższa przewagę, następnie Aga uderza w siatkę. 15:40. Radwańska wyrzuca na aut i jest remis w gemach. 1-1

14:08 Casey zdobyła pierwsze punkty, ale Radwańska szybko odpowiedziała wyrównaniem. Później błąd Agnieszki, ale Polka szybko odrabia starty na 40:30. Szybki wygrywający serwis Polki! Pierwszy gem na jej koncie. 1-0

I SET

14:00 Obie tenisistki pojawiły się na korcie i obie występują w białych strojach.

Mecz Radwańska Dellacqua TRANSMISJA LIVE:

Agnieszka Radwańska w pierwszej rundzie Wimbledonu wygrała z Andreeą Mitu, a spotkanie trwało aż dwa dni! Z powodu opadów deszczu, poniedziałkowe starcie zostało przerwane w pierwszym secie, a Polka dokończyła dzieła we wtorek, wygrywając w dwóch setach.

Australijka wygrała w I rundzie z Estonką Anett Kontaveit 3:6, 7:6(4), 6:3. Dellacqua jest tenisistką leworęczną, więc dla Radwańskiej może to być trudne starcie. Obecnie Australijka zajmuje 39. pozycję w rankingu WTA, czyli najwyższą w swojej karierze. Na Wimbledonie startuje po raz piąty, a najdalej zaszła w 2008 roku, kiedy zagrała w III rundzie wielkoszlemowego turnieju.