Ważne
  W niedzielę w Skansenie I Międzynarodowy Konkurs Piwowarów...

  W niedzielę w Skansenie I Międzynarodowy Konkurs Piwowarów Domowych

  Zdjęcie autora materiału

  Kamila Rożnowska

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Jan Krysiak podczas jednego z konkursów na Słowacji. Zajął tam drugie miejsce.
  1/2
  przejdź do galerii

  Jan Krysiak podczas jednego z konkursów na Słowacji. Zajął tam drugie miejsce. ©archiwum prywatne

  Już w najbliższą niedzielę w chorzowskim Skansenie coś dla miłośników browarnictwa - impreza "Browary i bimbrownie". Tego dnia odbędzie się tam także finał I Międzynarodowego Konkursu Piwowarów Domowych. Start konkursu o godzinie 14, a ogłoszenie wyników około 18.30.
  Do I Międzynarodowego Konkursu Piwowarów Domowych mogli zgłosić się wszyscy, którzy zajmują się domowym piwowarstwem. – Warzenie piwa w domu nie jest trudnym zajęciem, a potrzebne do tego składniki można bez problemu dostać – przekonuje Jan Krysiak, wiceprzewodniczący Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych, którego śląski oddział organizuje niedzielny konkurs.

  Jak się okazało Jan Krysiak zainteresował się piwowarstwem domowym dzięki… "Dziennikowi Zachodniemu"!
  – Jakiś czas temu na łamach „Dziennika Zachodniego” przeczytałem o piwowarze z Pszowa i pomyślałem: „skoro on może, to ja też” i zacząłem – mówi Krysiak, który domowym warzeniem piwa zajmuje się od 8 lat.

  Do konkursu zgłosiło się 60 piw. Znajdą się tam też trunki od piwowarów ze Słowacji i Bułgarii. Eliminacje do tego konkursu odbędą się w sobotę w mini browarze Reden. – Do samego finału przejdzie około 12, 15 piw – mówi Jan Krysiak.

  Konkurencje zostanę rozegrane w czterech kategoriach: bock - koźlak, oktoberfest – piwo marcowe, strong bitter oraz dry stout. Sędziowie będą oceniać czy smakowane przez nich piwo jest zgodne ze swoim stylem. Ocenią także jego walory smakowe, barwę, zapach i pienistość.

  Finał I Międzynarodowego Konkurs Piwowarów Domowych odbędzie się podczas niedzielnej imprezy "Browary i bimbrownie" w chorzowskim Skansenie.Tego dnia zwiedzający muzeum będą mogli dowiedzieć się jak uwarzyć piwo w domu albo poznać historię dawnego bimbrownictwa. Będzie można również zobaczyć reprodukcje plakatów i haseł, zakazujących spożywanie alkoholu i kroniki filmowe o tematyce bimbrownictwa. Będzie to też okazja, żeby poznać mini browary z naszego regionu i Czech. Bilety na to wydarzenie kosztują 6 i 8 zł.


  *Mundial 2014: Pełne składy wszystkich zespołów grających na Mundialu 2014
  *2500 górników na bruk w Kompanii Węglowej. To tragedia!
  *Basen Ruda w Rybniku najpiękniejszy w Polsce? ZOBACZ ZDJĘCIA
  *Elementarz: Bezpłatny podręcznik POBIERZ PDF

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama