Zobacz jak burzą dworzec PKP w Katowicach [OBRAZ Z KAMERY]

  Zobacz jak burzą dworzec PKP w Katowicach [OBRAZ Z KAMERY]

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Zobacz jak burzą dworzec PKP w Katowicach [OBRAZ Z KAMERY]

  ©www

  W Katowicach rozpoczęło się burzenie budynku dworca PKP. Dwie potężne maszyny demolują żelbetowe kielichy.
  Zobacz jak burzą dworzec PKP w Katowicach [OBRAZ Z KAMERY]

  ©www

  Film o historii katowickiego dworca kolejowego przygotowują wspólnie główny inwestor jego przebudowy oraz katowicki oddział TVP. Kilkunasto- lub kilkudziesięciominutowy obraz ma dokumentować 40-letnią historię wyburzanego właśnie obiektu.

  Jak poinformowała podczas środowego spotkania prasowego Monika Olejnik-Okuniewska z firmy Neinver, film będzie gotowy prawdopodobnie już w styczniu. - To będzie historia dworca widziana oczami mieszkańca Katowic - wyjaśniła Olejnik-Okuniewska.

  ZOBACZ OBRAZ BURZONEGO DWORCA Z KAMERY NA ŻYWO

  To niejedyne przedsięwzięcie odwołujące się do przeszłości tego miejsca. W ostatnich dniach ekipy rozbiórkowe zdjęły z dachu hali charakterystyczne neonowe litery nazwy KATOWICE. Przedstawicielka Neinvera wskazała, że nieuszkodzony napis zostanie złożony w magazynie, a za kilkanaście miesięcy odtworzony w nowym obiekcie.

  W ostatnich dniach na zamkniętym Placu Szewczyka rozebrano dworcową estakadę. Kompletowany jest ciężki sprzęt do rozbiórki dworcowej hali. Na razie nie wiadomo, kiedy Plac Szewczyka zostanie całkowicie zamknięty dla ruchu samochodowego, na razie samochody mogą przejechać od skrzyżowania ulic Dworcowej i Słowackiego do łącznika Dworcowej z Młyńską jezdnią tymczasową.

  Budowę nowego dworca kolejowego i autobusowego w Katowicach prowadzi spółka Galeria Katowicka, z większościowym udziałem firmy Neinver i mniejszościowym - PKP. W ostatnich dniach regionalne media doniosły o podpisaniu przez firmę Neinver porozumienia o partnerstwie ze spółką inwestycyjną Meyer Bergman w związku z katowicką inwestycją.  Olejnik-Okuniewska zapewniła PAP, że porozumienie nic nie zmienia w dotychczasowej organizacji inwestycji - za jej finansowanie odpowiedzialna pozostaje firma Neinver. Spółka Galeria Katowicka jeszcze w listopadzie podpisała warty 240 mln euro kontrakt z jej głównym wykonawcą - firmą Strabag. Według aktualnych planów, dworzec kolejowy ma być gotowy do maja 2012 r., dworzec autobusowy kilka tygodni później, a powstająca na placu Szewczyka galeria handlowa w drugim kwartale 2013 r.

  Spółka Galeria Katowicka sprzedała jak dotąd ponad połowę z ok. 53 tys. m kw. powierzchni handlowej przyszłej galerii. Znane jest już logo tego obiektu handlowego - litera "K" wpisana w wielobarwną plamę. Jego autorem jest poznańska pracownia Diagram.

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   MEYER BERGMAN

   zmiana Nr: 1 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 75 / 72

   Nr. 1 na budowie dworca jest teraz MEYER BERGMAN:
   Nr. 2 Neinver
   Nr. 3 PKP

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Tak to burza.. Video

   videoss (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 77 / 55

   Video z miejsca zdarzenia http://t*******/viideo

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama