Mundial 2014 Algieria Rosja 1:1, Europa w odwrocie [RELACJA, ZDJĘCIA]

Rosjanie mieli całkiem sporą szansę na awans do 1/8, ale stracili ją w dużej mierze na własne życzenie. Po objęciu prowadzenia oddali inicjatywę Algierczykom, ostatecznie zremisowali 1:1 i odpadli z turnieju w kiepskim stylu, podczas, gdy Algierię czeka teraz mecz z Niemcami.

Gdy w 6 minucie Aleksander Kokorin pokonał fantastycznym strzałem głową Raisa Mbolhina Rosjanie sprawiali wrażenie zespołu, który zrobił swoje i któremu pozostaje tylko oczekiwanie na korzystny wynik drugiego spotkania w grupie. Pewność siebie okazała się dla zespołu Fabio Capello zabójcza - jego drużyna próbowała zastosować iście włoski minimalizm i oddała inicjatywę rywalom. Ci długo nie potrafili z tego skorzystać, ale wiszący w powietrzu wyrok w końcu zapadł: w 60 minucie, również głową, wyrównał stan meczu Islam Slimani. Drugi koszmarny błąd na tym mundialu - po spotkaniu z Koreą Południową - popełnił bramkarz Igor Akinfiejew, który dał się wyprzedzić Algierczykowi po dośrodkowaniu Yacine Brahimiego z rzutu wolnego.

ALGERIA - ROSJA NA MUNDIAL 2014 ZOBACZCIE FOTORELACJĘ

Od tego momentu widać było słabość Sbornej, która atakowała zbyt chaotycznie, by osiągnąć cel. Algierczycy poczuli historyczną szansę awansu i skupili się na przeszkadzaniu w grze rywalom. Ostatni gwizdek tureckiego sędziego Cuneyta Cakira ekipa prowadzona przez Bośniaka Vahida Halilhodzicia przyjęła z euforią, a kibice zastanawiali się zapewne, co wymyślił ukraiński komentator, który zasłynął okrzykiem "la, la, la, lalala" po tym, jak Rosjanie stracili gola w spotkaniu z Belgią.

W 1/8 Algieria zmierzy się z Niemcami, natomiast gospodarze mundialu 2018 wracają do domu.

*Mundial 2014: Pełne składy wszystkich zespołów grających na Mundialu 2014
*2500 górników na bruk w Kompanii Węglowej. To tragedia!