Zarząd województwa ogłosi konkurs na stanowisko dyrektora...

  Zarząd województwa ogłosi konkurs na stanowisko dyrektora zespołu Śląsk

  Zdjęcie autora materiału

  Dziennik Zachodni

  Konkurs na dyrektora Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk im. Stanisława Hadyny ogłosi zarząd województwa śląskiego - poinformowała w środę rzecznik Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach, Aleksandra Marzyńska.
  Od 1999 r. zespołem kieruje Adam Pastuch, który przejął tę funkcję po śmierci legendarnego twórcy i wieloletniego szefa "Śląska" - prof. Stanisława Hadyny. Jeszcze kilka tygodni temu poprzedni zarząd województwa podjął uchwałę o tym, by wystąpić do ministra kultury Bogdana Zdrojewskiego o wyrażenie zgody na przedłużenie umowy o pracę z obecnym dyrektorem bez konkursu, do roku 2015.

  Nowy, wyłoniony po wyborach zarząd anulował jednak tę decyzję i zdecydował się na przeprowadzenie konkursu.
  "Konkurs zawsze pozwala wszystkim kandydującym na to, aby wytężyli swoje siły, aby tchnęli coś nowego w działania zespołu. Jednocześnie kandydaci, którzy się zgłoszą - a obecny dyrektor też przecież może kandydować - będą zobligowani do tego, aby zastanowić się nad przyszłością zespołu, przedstawić jakiś nowe pomysły dotyczące jego rozwoju" - powiedziała Marzyńska.

  Dyrektor Pastuch nie zdecydował jeszcze, czy weźmie udział w konkursie. "Nie został jeszcze ogłoszony i nie znam jego warunków. Sytuacja jest jednak dla mnie przykra, bo nie miałem żadnych sygnałów o nieprawidłowości w mojej pracy. Wręcz przeciwnie, zespół jest świetnie przyjmowany podczas koncertów w Polsce i za granicą, otrzymuje kolejne nagrody, z sukcesem występujemy o środki unijne i realizujemy unijne projekty. Moje działania wspiera też rada programowa zespołu" - powiedział.

  Wyraził też obawę o to, czy zawirowania personalne nie narażą na szwank terminów, jakich trzeba dotrzymać w związku z realizacją unijnych projektów. Chodzi przede wszystkim o warte 40 mln zł kolejne etapy rewitalizacji siedziby zespołu - pałacu w Koszęcinie, oraz otaczającego go parku.

  Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" powstał 1 lipca 1953 r. Od początku jego siedziba mieści się w Koszęcinie. Zespół prezentuje folklor śląski; w jego repertuarze są także polskie pieśni i tańce oraz opracowania oper, oratoriów, muzyki klasycznej i sakralnej. PAP

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama