Wioska Wikingów stanie w sobotę w Katowicach [JAK WYTRESOWAĆ...

  Wioska Wikingów stanie w sobotę w Katowicach [JAK WYTRESOWAĆ SMOKA 2]

  Katarzyna Pachelska

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Wioska Wikingów stanie w sobotę w Katowicach [JAK WYTRESOWAĆ SMOKA 2]
  1/2
  przejdź do galerii

  ©materiał producenta

  Już dzisiaj, czyli w sobotę 28 czerwca, w Galerii Katowickiej odbędzie się impreza promująca film "Jak wytresować smoka 2". Będzie trwać w godz. 12.00-19.00.
  Przychodząc na spotkanie z bohaterami animacji, młodym wikingiem Czkawką i jego udomowionym smokiem Szczerbatkiem, całe rodziny będą mogły przenieść się do świata wikingów. Obejrzeć ich uzbrojenie oraz ekscytujące pokazy walk wojów przy użyciu m.in. włóczni, mieczy, toporów i czekanów.

  Pokazy walk przybliżą nam technikę zbrojnych, ale nie nauczą, jak obronić się przed smokami. A to bardzo ważna umiejętność.
  W kontynuacji filmu "Jak wytresować smoka" nierozłączna para - Czkawka i Szczerbatek - musi stanąć w obronie pokoju. Ocalić przyszłość ludzi i smoków przed niebezpiecznymi dzikimi bestiami i tajemniczym Smoczym Jeźdźcem. Nie może zabraknąć zatem zajęć praktycznych. Będziemy nauczać walki na miecze, aby wszyscy mogli sprostać bestiom podczas walki.

  Oczywiście to niejedyne umiejętności, jakie posiądzie uczeń w Szkole Wikingów. W ramach zajęć odbywać się będą warsztaty garncarskie. Dzieci będą miały okazję nauczyć się dawnego piśmiennictwa, doświadczyć kuchni wikingów. Dowiedzieć się, które zioła co leczą oraz co to jest rogownictwo.

  Wszyscy będą mogli brać udział w kręciołkach, przeciąganiu kija, ścinaniu mieczem główek kapusty, przenoszeniu cebuli na mieczu. Zwycięzcy otrzymają upominki filmowe. Wstęp wolny.


  *Mundial 2014: Pełne składy wszystkich zespołów grających na Mundialu 2014
  *2500 górników na bruk w Kompanii Węglowej. To tragedia!
  *Basen Ruda w Rybniku najpiękniejszy w Polsce? ZOBACZ ZDJĘCIA
  *Elementarz: Bezpłatny podręcznik POBIERZ PDF

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama