Przepis na udane święta naszych Pierwszych Dam

  Przepis na udane święta naszych Pierwszych Dam

  Agata Pustułka

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Małgorzata Matusiewicz o świętach: Dzięki pomocy bliskich świąteczne dni możemy z mężem poświęcić dzieciom: 7-letniemu Jasiowi i półtorarocznej Oleń
  1/3
  przejdź do galerii

  Małgorzata Matusiewicz o świętach: Dzięki pomocy bliskich świąteczne dni możemy z mężem poświęcić dzieciom: 7-letniemu Jasiowi i półtorarocznej Oleńce. ©FOT. ARKADIUSZ ŁAWRYWIANIEC

  Kto w rodzinach śląskiego wojewody i marszałka gra pierwsze skrzypce? Czy mężowie, którzy są wciąż obecni w mediach, zajmują wysokie stanowiska, przemawiają, przecinają wstęgi? Czy też ich żony: atrakcyjne, energiczne, pełne ambicji i ciepła.
  Na początku sprawdziliśmy, jak przygotowują się do świąt Pierwsze Damy województwa - Aleksandra Łukaszczyk, żona wojewody i Małgorzata Matusiewicz, żona marszałka śląskiego. Cóż... sprzątają, gotują i próbują rozciągnąć dobę do 48 godzin. Czyli niemal jak każda kobieta.
  Może i wojewoda czy marszałek panują w urzędzie. Ale w domu liczy się tylko głos żon
  Świątecznym zadaniem wojewody śląskiego Zygmunta Łukaszczyka jest oprawianie ryb oraz mielenie maku starą maszynką odziedziczoną po prababci . Żona z córką w tym czasie pieką ciasta i gotują.
  Adam Matusiewicz, który niedawno został marszałkiem, ma trochę łatwiej - Wigilię spędza wraz z żoną i dziećmi u rodziców, a na święta jedzie do teściów do Starachowic. - Przywozimy potem zapasy na cały miesiąc i mogę trochę odpocząć od gotowania - uśmiecha się Małgorzata Matusiewicz, niepoprawna fanka pierogów z kapustą i grzybami. Dzięki pomocy bliskich wolny czas mogą w świąteczne dni w całości poświęcić dzieciom: 7-letniemu Jasiowi i półtorarocznej Oleńce.

  Córka Łukaszczyków - Karolina - jest już studentką. Po skończeniu pierwszego roku na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach postanowiła równolegle studiować... projektowanie ubrań w Krakowie.
  - Wigilię spędzamy w trójkę w naszym domu w Żorach, bo bardzo jesteśmy spragnieni swojej obecności. Potem idziemy do siostry męża, która mieszka niedaleko, a o godzinie 12 obowiązkowo na pasterkę - wyjaśnia Aleksandra Łukaszczyk.

  Łukaszczykowie śmieją się, że ich małżeństwo dojrzewało wraz z... polską demokracją. Pobrali się 3 czerwca 1989 roku, w przeddzień pierwszych wolnych wyborów w Polsce.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   łukaszczyki

   Max (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 43 / 40

   Z takimi facjatami lepiej się nie pokazywać,a fuj.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ziga

   ziger (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 50 / 46

   Ziga ma ładną córkę. Fiu fiu.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama