Wakacyjna praca może być początkiem kariery

  Wakacyjna praca może być początkiem kariery

  Paweł Pawlik

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Wakacyjna praca może być początkiem kariery
  1/2
  przejdź do galerii
  Świadectwa maturalne odebrane, prace magisterskie obronione. Pora więc na kolejny krok w dorosłość. Zamiast wakacyjnej laby, pora na pracę.
  Ogłoszeń o pracę w naszym województwie nie brakuje. Szczególnie dla młodych, zdolnych i wykształconych, albo to wykształcenie zdobywających. Można więc przebierać w ofertach pracy na infolinii, w gastronomii czy w multipleksie. Internetowe witryny z ogłoszeniami o pracę pełne są też ofert dla handlowców, programistów i managerów. Oferty od 1600 zł brutto w typowej ofercie z pośredniaka, po samochody służbowe i nieograniczone prowizje. Słowem każdy może zbudować swoją karierę. Tą przez małe lub duże "k".

  Uczymy, ale niewiele płacimy
  Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Manpower, jeden na trzech pracodawców w Polsce ma trudności ze znalezieniem kandydatów o odpowiednich kwalifikacjach. Rekruterzy zdają sobie sprawę, że nawet podwójny dyplom nie jest gwarancją tego, że przyjęta osoba sprosta zadaniom z którymi będzie się spotykać na co dzień.

  - Do zdobywania przewagi na bardzo konkurencyjnym rynku, przedsiębiorcy potrzebują pracowników z dobrymi, dopasowanymi do potrzeb firm kwalifikacjami - mówi Iwona Janas, dyrektor agencji rekrutującej ManpowerGroup. - Rekrutujący wciąż borykają się z istotnym problemem w znalezieniu odpowiednich kandydatów na kluczowe dla ich działalności stanowiska, wybierają więc osoby bez doświadczenia, które w krótkim czasie stają się ważnym elementem zespołu - dodaje.

  Jak przyznają sami zainteresowani znacznie łatwiej awansować kiedy jesteś w środku i dostaje się szansę na pokazanie się z dobrej strony. Można w ramach rekrutacji wewnętrznej aplikować na inne stanowisko i nie jest się osobą anonimową.

  - W naszej firmie funkcjonuje program stażowy, który umożliwia studentom zdobycie doświadczenia. Taki staż to możliwość zdobycia doświadczenia - dla studenta, oraz znalezienia pracownika z potencjałem - dla firmy. Przykładem może być Barbara Taras, która była naszą wakacyjną stażystką, a obecnie zajmuje stanowisko PR Managera - mówi Rafael Moucka, prezes zarządu Positive Power, gliwickiej firmy z branży IT.

  Niezła stawka plus premia
  O ile ze znalezieniem stażu nikt nie powinien mieć problemu, o tyle znalezienie nieźle płatnego zajęcia na cały etatm może nie być już takie proste. Według prognoz, w najbliższych latach będzie popyt na pracę dla informatyków, w szczególności programistów, grafików, administratorów baz danych.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama