Częstochowa dofinansuje leczenie niepłodności metodą...

  Częstochowa dofinansuje leczenie niepłodności metodą naprotechnologii. Prof. Chazan konsultantem

  Bartłomiej Romanek

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Wizyta u ginekologa

  Wizyta u ginekologa ©ARC

  Jest program leczenia niepłodności metodą naprotechnologii, uznawaną przez Kościół! Częstochowa jako pierwsze miasto w Polsce dofinansuje leczenie metodą naprotechnologii na podobnych zasadach, jak finansuje zabiegi in vitro. Jednym z konsultantów programu jest słynny prof. Bogdan Chazan.
  Wizyta u ginekologa

  Wizyta u ginekologa ©ARC

  Częstochowa wyznacza nowe standardy opieki medycznej nad mieszkańcami. Miasto jako pierwsze w Polsce uruchomiło program, dzięki któremu częstochowskie pary mogły korzystać z dofinansowania zabiegów in vitro. Teraz Częstochowa, znów jako pierwsza, przygotowała program leczenia niepłodności metodą naprotechnologii, która uznawana jest przez Kościół katolicki.

  Skorzysta ponad 20 par


  W grudniu ubiegłego roku radni w Częstochowie zdecydowali, że oprócz programu in vitro, miasto będzie również dopłacać do programu leczenia niepłodności metodą naprotechnologii, uznawanej przez Kościół. Decyzję radnych z radością przyjął wówczas arcybiskup Wacław Depo, który określił ją jako "kolejny dar w przygotowaniu nas wszystkich do kanonizacji Jana Pawła II, który jest szczególnym promotorem i obrońcą życia".

  Naprotechnologia to metoda stworzona przez Thomasa W. Hilgersa w 1991 roku. Oparta jest na naturalnych metodach planowania rodziny. Metoda stawia nacisk na naukę umiejętności rozpoznawania własnej płodności przez małżonków starających się o dzieci.

  Jest adresowana do pacjentów, których niepłodność jest uleczalna i daje się korygować medycznie (ok. 40 procent niepłodnych par). Naprotechnologia opiera się na zmodyfikowanej wersji modelu Creightona, który pozwala określić dni płodne kobiety oraz ewentualne zaburzenia w jej cyklu miesiączkowym.

  Program medyczny leczenia niepłodności metodą naprotechnologii przygotowała dr Daria Mikuła-Wesołowska, a jednym z konsultantów był prof. Bogdan Chazan.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   słynny prof. Bogdan Chazan.

   fiwal (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 3

   Niech facet powie jak zaczynał karierę jako ginekolog w PRL-u . Jaką kasę zarabiał na skrobankach , teraz taki święty jak się dorobił . Może teraz relikwiami będzie leczył , bo taka moda nastała.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   metoda chazana

   gawa (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Zapobieganie ciąży - kochanka, sposób na ciążę, też kochanka.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama