Sądowe przypadki Marka F. Bohater afery podsłuchowej przed...

  Sądowe przypadki Marka F. Bohater afery podsłuchowej przed częstochowskim sądem

  Bartłomiej Romanek

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Akt oskarżenia w sprawie Marka F. dotyczył m.in. zarzutów korupcyjnych oraz nakłaniania do ujawnienia tajemnicy służbowej. Postępowanie w tej sprawie
  1/2
  przejdź do galerii

  Akt oskarżenia w sprawie Marka F. dotyczył m.in. zarzutów korupcyjnych oraz nakłaniania do ujawnienia tajemnicy służbowej. Postępowanie w tej sprawie trwa już blisko pięć lat ©arc

  Biznesmen Marek F., jeden z głównych bohaterów afery podsłuchowej odpowiada przed częstochowskim sądem za przestępstwo.
  Afera podsłuchowa ma swój częstochowski wątek. Przed#tamtejszym Sądem Rejonowym toczy się bowiem proces biznesmena Marka F. Ten przedsiębiorca był jednym z pierwszych zatrzymanych w związku z nagraniami upublicznionymi przez tygodnik "Wprost", na których znajdują się rozmowy czołowych polityków PO.

  Zdaniem śledczych z wrocławskiego oddziału Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu, dziesięć lat temu Marek F.
  miał namawiać radcę prawnego, Krzysztofa B. reprezentującego wówczas Zakład Energetyczny do ujawniania tajemnicy służbowej dotyczącej wierzytelności częstochowskiej służby zdrowia. Z ustaleń śledztwa wynika, że Marek F. wręczał mu w tym celu korzyści majątkowe.

  Sprawa, która toczy się przed Sądem Rejonowym w Częstochowie ma wiele wątków, dlatego postępowanie w niej trwa już blisko pięć lat. - Akt oskarżenia z 30 grudnia dotyczył m.in. zarzutów korupcyjnych oraz nakłaniania do ujawnienia tajemnicy służbowej- informuje Liliana Łukasiewicz, rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Legnicy.

  - Wątek wręczania korzyści majątkowych został umorzony prawomocnym wyrokiem, ale wciąż toczy się proces w sprawie podżegania do ujawnienia informacji służbowych przez pana Marka F. - potwierdza nasze ustalenia Rafał Olszewski, wiceprezes Sądu Okręgowego w Częstochowie.

  Biznesmen odpowiada za przestępstwo, do którego doszło jeszcze w 2004 roku. Zdaniem śledczych miał on namawiać do ujawnienia tajemnicy służbowej radcę prawnego Zakładów Energetycznych w Częstochowie.

  Markowi F. chodziło o informacje, które pomogłyby należacej do niego lubińskiej spółce, kupić długi służby zdrowia, sprzedawane przez Zakłady Energetyczne.

  Biznesmen, dziś jeden z najbogatszych Polaków, swoją biznesową karierę zaczynał w Lubinie. Właśnie od handlu długami służby zdrowia. W tym samym mieście w branży obrotu wierzytelnościami działała firma dzisiejszego posła PO Norberta Wojnarowskiego, z którym Marek F. podobno zna się dość dobrze.

  Śledztwo w sprawie handlu wierzytelnościami częstochowskiej służby zdrowia prowadziła wrocławska delegatura ABW i Prokuratura Okręgowa w Legnicy.
  1 3 »

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ZSRR

   LUDER (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   TA NASZA SOWIECKA REPUBLIKA ZNOWU DZIALA

   Zdjęcie autora komentarza
   Prowadzili i spali teraz sie wybudzili

   Tadeusz Wronski

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   sąsiedztwo prowadza 10 lat a czy to przestępstwo nie uległo przedawnieniu???

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama