Ważne
  Dąbrowa Górnicza: Droga wojewódzka 790 zamknięta, od...

  Dąbrowa Górnicza: Droga wojewódzka 790 zamknięta, od poniedziałku traficie na objazdy

  PAS, mat. prasowe

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Droga wojewódzka nr 790 w Dąbrowie Górniczej została zamknięta na dwa miesiące. Trzeba korzystać z objazdów
  1/2
  przejdź do galerii

  Droga wojewódzka nr 790 w Dąbrowie Górniczej została zamknięta na dwa miesiące. Trzeba korzystać z objazdów ©Anna Dziedzic

  Od poniedziałku 30 czerwca, przez około dwa miesiące, modernizowany będzie odcinek drogi wojewódzkiej 790 w Dąbrowie Górniczej-Strzemieszycach. To część prac, w ramach których powstaje droga łącząca tereny inwestycyjne w Tucznawie z drogą krajową 94.
  Fragment drogi wojewódzkiej 790, od skrzyżowania z ul. Składową do ronda w rejonie ul. Koksowniczej, został wyłączony z ruchu. Objazd wyznaczono ulicami Składową i Główną.

  Jadąc od strony Łośnia i Ogrodzieńca przy dojazdu do ronda trzeba więc skręcić w lewo, jadąc z kolei od strony Strzemieszyc lub Olkusza trzeba skręcić w momencie wyznaczonego objazdu w prawo. To ważne, bo na razie oznaczenia mówiące o objazadach jak podkreślają kierowcy nie są do końca czytelne.

  Jeśli ktoś jedzie od strony Łośnia i Niegowonic może też jechać prosto ul. Ząbkowicką, w kierunku Huty Katowice, i tam skręcając na DK 1 może także dojechać do DK 94.

  ZOBACZ KONIECZNIE:
  WYPADKI, KOLIZJE, OBJAZDY – ZDJĘCIA ZNAJDZIESZ TUTAJ
  BYŁEŚ ŚWIADKIEM ZDARZENIA? NAPISZ I PRZEŚLIJ ZDJĘCIE LUB FILM NA alert@dz.com.pl


  Teren inwestycyjny w Tucznawie liczy ponad 260 hektarów, z czego 100 znajduje się w strefie ekonomicznej i zgodnie z szacunkami może tam powstać od 3 do 5 tysięcy miejsc pracy.

  - Najważniejszy jest dojazd do tych terenów. Dzisiaj możemy je już promować jako gotowe do inwestycji, z uzbrojeniem i niezbędnymi podziałami. Możemy sprzedać 10 hektarów jak i 150. Jesteśmy elastyczni i dostosujemy się do oczekiwań inwestorów – deklaruje Piotr Wojaczek, prezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

  Na przedsięwzięcie składa się budowa i przebudowa drogi na odcinku od węzła DK 94 z DW 790 do skrzyżowania nowobudowanego odcinka z DW 796. Droga przebiegnie śladem DW 790, ul. Koksowniczą, Gołonoską do skrzyżowania z ul. Ząbkowicką. Dalej poprowadzi nową częścią. Ul. Gołonoska zostanie wydłużona, przez tereny inwestycyjne dobiegnie do DW 796. Łączna długość wyniesie prawie 9 km. Całość ma być gotowa jesienią.


  *Mundial 2014: Pełne składy wszystkich zespołów grających na Mundialu 2014
  *2500 górników na bruk w Kompanii Węglowej. To tragedia!
  *Basen Ruda w Rybniku najpiękniejszy w Polsce? ZOBACZ ZDJĘCIA
  *Elementarz: Bezpłatny podręcznik POBIERZ PDF

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama