Katowice: Nowa organizacja ruchu daje w kość kierowcom w...

  Katowice: Nowa organizacja ruchu daje w kość kierowcom w centrum [ZDJĘCIA]

  Justyna Przybytek

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Nowa organizacja ruchu w centrum Katowic
  1/14
  przejdź do galerii

  Nowa organizacja ruchu w centrum Katowic ©Lota

  W poniedziałek w Katowicach kierowcy po raz kolejny już w tym roku natrafili na nową tymczasową organizację ruchu w centrum. Były więc nerwy, korki i nawracanie.
  Nawracali ci, którzy próbowali przedostać się ulicą Kochanowskiego na ulicę Dworcową albo Wojewódzką. Od soboty Kochanowskiego jest ślepa, ale za to dwukierunkowa, można więc tu zawrócić i skręcić w prawo na plac Miarki. Tyle że nawracanie jest utrudnione, bo przy Kochanowskiego auta parkują po skosie, zajmują więc spory kawałek jezdni.

  Ale ciasne ulice, to najmniejszy z wielu problemów. Dopiero w poniedziałek drogowcy, m.in. na Kochanowskiego malowali nowe żółte pasy na jezdni, które mają pomóc kierowcom w orientacji.

  CZYTAJ KONIECZNIE NAJNOWSZE WIADOMOŚCI Z KATOWIC:
  KATOWICE 24 GODZINY PRZEZ 7 DNI W TYGODNIU


  Spóźnienie, to jednak też nie największa zmora zmotoryzowanych. Od soboty, mimo że zmiany w ruchu dotyczą tylko małego fragmentu śródmieścia Katowic – okolic placu Miarki – przejazd przez miasto jest znacząco utrudniony. Aby na przykład z ulicy Francuskiej, albo Jagiellońskiej dotrzeć na ulicę Dworcową, Pocztową, albo Tylną Mariacką objechać pół śródmieścia, dotrzeć na Mikołowską i dopiero stąd na jedną z wymienionych ulic.

  Przejazd trwa. Przez wyłączenie Kochanowskiego, z ulicy Jagiellońskiej możemy jechać jedynie przez plac Miarki, stąd ulicą Batorego, Andrzeja i dopiero na Mikołowską. Dodajcie do tej trasy godziny szczytu i mamy wiadomo co: korki.

  Przypomnijmy, że obowiązująca od soboty organizacja ruchu zakłada, że ulica Kochanowskiego oraz odcinki ulic Kopernika, Andrzeja, Kościuszki i placu Miarki będą dwukierunkowymi ślepymi sięgaczami. Z ulicy Dworcowej od strony Galerii Katowickiej wjedziemy na ul. św. Jana i tu możemy skręcić jedynie w lewo w Wojewódzką, ale uwaga: samochody jadą pod wiaduktem przy Rialcie jezdnią przeciwnego ruchu. W drugą stronę, od ulicy Kochanowskiego, do Dworcowej już nie dojedziemy, bo Kochanowskiego przed skrzyżowaniem z Wojewódzką jest zamknięta, na odcinku powyżej wprowadzono ruch dwukierunkowy. Przywrócono natomiast przejazd północną częścią placu Miarki. Z kolei na ulicach Batorego i ul. Andrzeja od soboty ruch jest jednokierunkowy od pl. Miarki. Zamknięty jest z kolei przejazd po południowej stronie placu Miarki, tzn. z ulicy Kopernika przez plac nie przejedziemy. Zmiana kierunku ruchu zostanie także wprowadzona na ulicy Żwirki i Wigury.

  ZOBACZ KONIECZNIE:
  WYPADKI, KOLIZJE, OBJAZDY – ZDJĘCIA ZNAJDZIESZ TUTAJ
  BYŁEŚ ŚWIADKIEM ZDARZENIA? NAPISZ I PRZEŚLIJ ZDJĘCIE LUB FILM NA alert@dz.com.pl


  Nowa organizacja ruchu została wprowadzona w związku z przebudową ulicy Kościuszki. Ma obowiązywać do 27 lipca.

  Zmiany dotknęły także pasażerów tramwajów. Najważniejsza: ruch tramwajowy między rynkiem a pl. Miarki został zawieszony. W związku z tym tramwaje linii nr 6 kursują na trasie: Bytom Politechnika Śląska – Katowice pl. Wolności, a linia 16 została przekształcona w dwie linie o numerach: 16 i 46. Tramwaje jadące w kierunku pl. Alfreda są oznaczone numerem 16, natomiast jadące do pętli w Zawodziu numerem 46. Tramwaje linii nr 35 kursują natomiast na trasie: Zawodzie zajezdnia – Katowice pl. Wolności ze zwiększoną częstotliwością.

  Utrzymany został ruch tramwajowy na odcinku Katowice pl. Miarki – Brynów Pętla. Na odcinku tym kursuje linia nr 36 obsługiwana dwukierunkowymi wagonami typu Pt8, z częstotliwością co 10 minut. Uruchomiona została również zastępcza linia autobusowa T-36, która kursuje ze stanowiska nr 9 podziemnego dworca przez ulice: Andrzeja, Żwirki i Wigury, Kościuszki, Ceglaną, Wita Stwosza, plac Miarki, ulicę Andrzeja z powrotem do dworca.


  *Mundial 2014: Pełne składy wszystkich zespołów grających na Mundialu 2014
  *2500 górników na bruk w Kompanii Węglowej. To tragedia!
  *Basen Ruda w Rybniku najpiękniejszy w Polsce? ZOBACZ ZDJĘCIA
  *Elementarz: Bezpłatny podręcznik POBIERZ PDF

  Czytaj także

   Komentarze (6)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   świetnie.

   Tragedia (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

   Powiem Tak... Utrudnienia są wszędzie w godzinach szczytu. Ale od Września Katowice organizują Turniej w Siatkówkę na skale światową :) (Mistrzostwa Świata) I co Katowice pokażą ? Oprócz świetnego...rozwiń całość

   Powiem Tak... Utrudnienia są wszędzie w godzinach szczytu. Ale od Września Katowice organizują Turniej w Siatkówkę na skale światową :) (Mistrzostwa Świata) I co Katowice pokażą ? Oprócz świetnego widowiska w Spodku ? utrudnienia i remonty...zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   tymczasowe?

   Jan T. P. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4

   Te utrudnienia w Katowicach odczuwam od 1953 roku i chyba nie dożyję Katowic bez utrudnień

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ehh

   mondry (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

   ,,wjedziemy na ul. św. Jana i tu możemy skręcić jedynie w lewo w Wojewódzką". Odcinek pod wiaduktem nazywa się Kościuszki


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   pod wiaduktem jest ulica sw jana

   i basta (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   kinoteatr rialto ma nawet adres ul. sw jana 24

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   A Plac Wolności jak był zamknięty...

   Henio (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 11

   ... tak dalej jest zamknięty. Nie można najpierw czegoś dokończyć i oddać do użytkowania a dopiero potem rozkopywać resztę miasta?


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Bedzie jeszcze długo

   Ksiądz Karol (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Za duze wpływy sa z mandatów od jeleni tam jeżdżących

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama