Karnet NOSPR. Dobry snobizm. Dziś rozpoczyna się sprzedaż...

  Karnet NOSPR. Dobry snobizm. Dziś rozpoczyna się sprzedaż abonamentów na koncerty

  Katarzyna Pachelska

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Karnet NOSPR. Dobry snobizm. Dziś rozpoczyna się sprzedaż abonamentów na koncerty
  1/2
  przejdź do galerii
  Dzisiaj rozpoczyna się sprzedaż abonamentów na koncerty pierwszego sezonu w nowej siedzibie NOSPR. Posiadanie karnetu będzie modne!
  1 października Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia, jedyna taka instytucja w Polsce, rozpocznie sezon 2014/2015 w nowej, pięknej siedzibie, powstającej w strefie kultury, obok Międzynarodowego Centrum Kongresowego i Muzeum Śląskiego.

  CZYTAJ RÓWNIEŻ:
  Nowa siedziba NOSPR w Katowicach: Dudek i Morricone skuszą melomanów?


  Na otwarcie, a właściwie na cały pierwszy miesiąc działalności w nowym budynku, przewidziane są wielkie wydarzenia, w tym 1 października - koncert otwarcia, w którym wystąpi m.in. NOSPR, Chór Radia Bawarskiego oraz słynny pianista Krystian Zimerman; 3 października - będzie koncert orkiestry Wiener Philharmoni-ker; 5 października - koncert Aukso, zespołu Camerata Silesia, perkusistów NOSPR i Leszka Możdżera. Cały sezon jest wypełniony ciekawymi, nie tylko dla zapalonych melomanów, wydarzeniami.

  Przewidujemy, że bywanie w nowej siedzibie NOSPR po prostu będzie modne. Świadczy o tym m.in. wielkie zainteresowanie abonamentami. - Codziennie odpowiadamy na kilkanaście telefonów z zapytaniami o karnety - mówi Ewa Sadkowska, kierownik biura obsługi widowni NOSPR. - To ogromnie nas cieszy, bo do zapełnienia mamy olbrzymią salę na 1800 miejsc. W dotychczasowej sali w Centrum Kultury Katowice było prawie 1000 miejsc, średnie zapełnienie sali było na poziomie 90 proc. - dodaje Sadkowska.

  ZOBACZ KONIECZNIE:
  Uszok obiecuje: Następny kongres EKG już w Międzynarodowym Centrum Kongresowym [WIZUALIZACJE]


  W poprzednim sezonie melomanów posiadających abonament do NOSPR było ok. 600. I to oni mają pierwszeństwo przy wykupie abonamentów na historyczny, pierwszy sezon w nowej siedzibie. Mogą to zrobić od dzisiaj do 15 lipca, osobiście, w "starej" siedzibie NOSPR, przy placu Sejmu Śląskiego 2 (I piętro, pokój nr 112, od poniedziałku do piątku w godzinach od 10 do 17, od 8 lipca będzie czynny dodatkowy punkt kasowy we wtorki i czwartki w godz. od 14 do 19). Nowi abonenci będą mogli to zrobić od 16 lipca.

  Zarówno dotychczasowi, jak i nowi mogą wykupić wybrany abonament, wybierając jednocześnie konkretne miejsce na sali koncertowej albo zarezerwować wybrany abonament, dokonując przedpłaty, z wyborem konkretnego miejsca w terminie późniejszym spośród aktualnie dostępnych. Jeszcze przed oficjalnym otwarciem są przewidziane otwarte próby z udziałem publiczności, wtedy będzie okazja, by wybrać konkretne miejsce (o ile nie będzie już zajęte). Plan widowni z zaznaczonymi sektorami można znaleźć na stronie www.nospr.org.pl.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama