Jak omijać korki w rozkopanej Łodzi, gdy jedziemy na...

  Jak omijać korki w rozkopanej Łodzi, gdy jedziemy na wakacje? [PORADNIK DROGOWY DZ]

  Jadwiga Jenczelewska

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Tak wygląda trasa zaproponowana przez Czytelnika, którą ominiemy rozkopaną Łódź
  1/2
  przejdź do galerii

  Tak wygląda trasa zaproponowana przez Czytelnika, którą ominiemy rozkopaną Łódź ©Janusz Wójtowicz

  W piątkowym DZ opublikowaliśmy wraz z mapą tekst o najważniejszych szlakach komunikacyjnych w Polsce, a w sobotnim specjalny dodatek o podróżowaniu po Europie. To kompendium wiedzy przyda się tym, którzy planują wakacyjne podróże. Po weekendowych publikacjach nasz Czytelnik Krzysztof Komorowski przysłał do DZ podpowiedź, jak ominąć korki w rozkopanej Łodzi, gdy jedziemy nad morze. Oto jego propozycja.
  "Chciałbym ułatwić mieszkańcom południowej Polski jadącym na wakacje nad morze lub nad Wielkie Jeziora Mazurskie ominięcie Łodzi, która z powodu licznych remontów i tzw. buspasów stanowi poważny problem w przemieszczaniu się tranzytem" - pisze Czytelnik i szczegółowo opisuje proponowany objazd.

  Proponuję osobom jadącym DK nr 1 tzw. gierkówką z południa, aby na węźle Piotrków Trybunalski Zachód wjechali na S8 - na kierunek Warszawa i po 4.
  kilometrze na węźle Moszczeni-ca zjechali na drogę nr 716 na kierunek Koluszki. Następnie w Koluszkach trzeba kierować się na drogę nr 715 - na Brzeziny. Po dojechaniu do Brzezin należy wjechać na drogę nr 708 - na Stryków, gdzie już przy bardzo małym ruchu można wjechać na autostradę A2 i wybrać odpowiednio kierunek na Gdańsk, czyli A1.

  ZOBACZ KONIECZNIE:
  WYPADKI, KOLIZJE, OBJAZDY – ZDJĘCIA ZNAJDZIESZ TUTAJ
  BYŁEŚ ŚWIADKIEM ZDARZENIA? NAPISZ I PRZEŚLIJ ZDJĘCIE LUB FILM NA alert@dz.com.pl


  Również tą autostradą dojedziemy do Szczecina/Kołobrzegu/Koszalina/Ustki - na węźle Czerniewice/ Toruń Południe należy kierować się na drogę S10/ DK nr 10 na Bydgoszcz i dalej wybrać właściwe drogi docelowe. Natomiast gdy chcemy dojechać do Olsztyna, należy jechać dalej A1 w kierunku Gdańska - na węźle Grudziądz trzeba skierować się na DK nr 55, a następnie wjechać na DK nr 16 na Iławę/Ostródę i dotrzemy do Olsztyna.

  Przypominam, że na autostradzie A1 pomiędzy Strykowem a Toruniem nie działają MOP-y i stacje paliw, więc należy odpowiednio wcześnie zatankować pojazd i skorzystać z toalety. Jest również utrudnienie - ze względu na zawężenie autostrady A1 do jednego pasa - na odcinku kilku kilometrów z powodu budowy węzła Kutno Wschód. Przypominam, że autostrada A1 pomiędzy Strykowem a Toruniem jest bezpłatna, natomiast od Torunia do Gdańska PŁATNA.

  Dziękujemy Czytelnikowi za podpowiedź. Czekamy na inne propozycje wakacyjnych objazdów i skrótów, dzięki którym dotrzemy do celu podróży, oszczędzając czas, nerwy, czasem też pieniądze. Obok publikujemy także propozycję objazdu, który przetestowała nasza redakcyjna koleżanka.

  Trasa nad morze. Omijamy Łódź


  Anna Dziedzic, dziennikarka DZ i kierowca:
  Dojechanie z Katowic nad morze - wbrew pozorom - nie jest trudne, zwłaszcza do Gdańska, odkąd mamy autostradę A1.

  Mówię to z pełną świadomością, bo sama wielokrotnie pokonywałam tę trasę jako kierowca. Jedyny, bardzo czasochłonny i pełen fotoradarów, korków i świateł punkt podróży to Łódź. Nasz Czytelnik (tekst obok) nadesłał nam cenne rady, jak można ominąć to miasto, jadąc nad morze. Ja chcę się podzielić z Państwem informacją o innym objeździe, pozwalającym łatwo ominąć Łódź podczas podróży z Gdańska.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Propozycja Pani Anny - Nie polecam

   W korku (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Zdecydowanie nie polecam alternatywnej propozycji objazdu! Trasa która miała być mało ruchliwa nawet w weekendy jest bardziej zakorkowana niż normalny przejazd przez Łódź! Do czytelników -...rozwiń całość

   Zdecydowanie nie polecam alternatywnej propozycji objazdu! Trasa która miała być mało ruchliwa nawet w weekendy jest bardziej zakorkowana niż normalny przejazd przez Łódź! Do czytelników - omijajcie ten objazd, to tylko stracone nerwy!zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   gdzie zjazd w Strykowie na dk 708

   BONT (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Jak zjechać w Strykowie na drogę nr 708 ?


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   gdzie zjazd w Strykowie na dk 708

   w (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Automapa wyznacza prawidłowo ten objazd

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama