Hotel Holiday Inn w Dąbrowie Górniczej. W lipcu rusza budowa...

  Hotel Holiday Inn w Dąbrowie Górniczej. W lipcu rusza budowa hotelu [WIZUALIZACJE]

  PAS

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Hotel Holiday Inn w Dąbrowie Górniczej - wizualizacja
  1/5
  przejdź do galerii

  Hotel Holiday Inn w Dąbrowie Górniczej - wizualizacja ©materiały Hotel Commercial Investment

  Hotel Holiday Inn w Dąbrowie Górniczej: Jeszcze w lipcu ma rozpocząć się oczekiwana od dawna budowa hotelu Holiday Inn na skraju parku Hallera w Dąbrowie Górniczej, u zbiegu alei Róż i ul. Legionów Polskich. Inwestor – spółka Hotel Commercial Investments ma już za sobą wszystkie procedury prawne, a pozwolenie na budowę, wydane 11 czerwca, uprawomocniło się wczoraj. Zapewnione jest także finansowanie całego przedsięwzięcia, które będzie kosztować ok. 60 mln złotych.
  Hotel Holiday Inn w Dąbrowie Górniczej: A skąd będą pochodzić pieniądze na budowę hotelu? 23 sierpnia 2013 roku Bank Ochrony Środowiska podpisał dziewiątą w woj. śląskim umowę w ramach Inicjatywy JESSICA. To właśnie stąd pochodzić będzie ponad 33 milionowa pożyczka na budowę hotelu w Dąbrowie Górniczej. W sumie ma on kosztować nieco ponad 60 mln zł. Inwestor zabezpieczył również pożyczkę uzupełniającą w wysokości ponad 18,5 mln zł oraz ponad 8,7 mln zł wkładu własnego.

  – Za nami większość spraw proceduralnych. Mam nadzieję, że prace rusza za dwa, trzy tygodnie. Obecnie toczymy jeszcze rozmowy z dwiema firmami, spośród których wybierzemy tę, która będzie budowała hotel. Rozstrzygnięcie może zapaść w czwartek – mówi Marcin Majchrowicz, prezes warszawskiej spółki Hotel Commercial Investment.

  Hotel powstanie na skarpie koło dąbrowskiego aquaparku Nemo Świat Rozrywki i będzie z nim połączony specjalnym szklanym tunelem. Tak więc goście hotelowi nie będą musieli wychodzić z budynku, by skorzystać z dodatkowych wodnych atrakcji. To nie zmieniło się w stosunku do pierwotnych planów. Sama bryła hotelu będzie jednak wyglądała nieco inaczej. Zamiast 11 kondygnacji będzie 10, nie będzie także charakterystycznych dla pierwszych projektów półokrągłych fasad. Inwestor zrezygnował także z budowy układu komunikacyjnego, który miał łączyć hotel z aleją Róż i ul. Legionów Polskich. Wjazd będzie możliwy od strony aquaparku, a wyjazd obecnym układem komunikacyjnym w stronę alei Róż. Aktualny projekt hotelu wykonała pracownia Antemio z Krakowa.

  – Te zmiany wynikają z optymalizacji kosztów całego przedsięwzięcia. Kubatura hotelu będzie nieco mniejsza, natomiast będą w nim wszystkie planowane elementy, a więc 160 pokoi, sale konferencyjne, restaurację, bar. Będzie to jedyny hotel sieci Holiday Inn w naszym regionie, bowiem zgodnie z umowami i zapisami kolejny nie może powstać bliżej niż 25 kilometrów od Dąbrowy Górniczej. Pokonaliśmy wiele przeszkód w drodze do rozpoczęcia całej inwestycji, tak więc liczymy, że teraz wszystko pójdzie już sprawnie – podkreśla Marcin Majchrowicz.

  Zakończenie budowy hotelu Holiday Inn planowane jest na koniec 2015 roku. Otwarty ma być w pierwszym kwartale 2016 roku.


  *Kobieca strona Mundialu 2014 jest najciekawsza SPRAWDŹ
  *Jakie będzie lato? Zobacz prognozę pogody na lipiec 2014 i zaplanuj urlop
  *Jakie imię dla dziecka? Zobacz Księgę Imion Męskich i Żeńskich i wybierz
  *Dawniej Dom Prasy, dzisiaj Biuro Obsługi Mieszkańców Katowic ZDJĘCIA

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Były pracownik

   ziomal (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Kierownictwo i prezes firmy nie płacą ludziom w terminie ,Bałagan na budowie Nie wypłacają pieniędzy zgodnie z umową. Traktuję ich jak złodzieji -na telefony nie odpowiadają .Za nic mają ludzi byle...rozwiń całość

   Kierownictwo i prezes firmy nie płacą ludziom w terminie ,Bałagan na budowie Nie wypłacają pieniędzy zgodnie z umową. Traktuję ich jak złodzieji -na telefony nie odpowiadają .Za nic mają ludzi byle oni mieli pełne kieszenie. Dno po prostu dno .Zatrudniają ludzi na czarno.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama