2180 mil morskich orkiestry z Katowic

  2180 mil morskich orkiestry z Katowic

  Henryka Wach-Malicka

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Nietypowa trasa koncertowa Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach okazała się fantastycznym pomysłem na promocję muzyki Fryderyka Chopina i kultury polskiej.
  Orkiestra wyruszyła w rejs "Pod banderą Chopina" 5 września. W ciągu trzech tygodni przepłynęła 2180 mil morskich, zawijając do portów w Kopenhadze, Goeteborgu, Oslo oraz Dover i Boulogne sur Me. W każdym, w reprezentacyjnych salach koncertowych, grała muzykę mistrza. NOSPR prowadził Jacek Kaspszyk, partie solowe francuski pianista Philippe Giusano.

  Poza oficjalnymi występami, drugim nurtem toczyło się życie na fregacie.
  Muzycy podróżowali tak, jak studenci szkoły morskiej. Spali w dwudziestoosobowych kubrykach, ćwiczyli w... pralni i solidarnie obierali ziemniaki A jak było trzeba, naciągali liny i mocowali żagle. Nie ominął ich nawet potężny sztorm!

  W tej podróży, towarzyszyła im telewizyjna kamera. Violetta Rotter-Kozera rejestrowała zarówno fragmenty koncertów, jak codzienne życie artystów na fregacie. Powstał film telewizyjny, zatytułowany "Pod banderą Chopina". Zobaczymy go w świątecznych programach. W TVP Katowice - 26 grudnia, o godz. 17, a w ogólnopolskiej TVP INFO - 1 stycznia, o godz. 23.25.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama