Umowa na dokończenie trasy S69 Bielsko-Biała - Żywiec...

  Umowa na dokończenie trasy S69 Bielsko-Biała - Żywiec podpisana!

  JAK

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Trasa S69 będzie dokończona
  1/4
  przejdź do galerii

  Trasa S69 będzie dokończona ©Dziennik Zachodni

  Jeszcze w poniedziałek nad dokończeniem budowy ponad 15-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S69 Bielsko-Biała - Żywiec wisiały czarne chmury. Tymczasem dzisiaj Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała z Mota-Engil Central Europe S.A. umowę na kontynuację inwestycji. Wartość kontraktu wynosi 260 mln zł.
  Umowa na dokończenie trasy S69 podpisana:

  - Dokończenie budowy 15,56 km drogi ekspresowej S69 zostanie zrealizowane w dwóch etapach: odcinek o długości 6,1 km od węzła Mikuszowice (bez węzła) do węzła Buczkowice (z węzłem) powinien zostać oddany do ruchu w 4 miesiące od daty rozpoczęcia robót, czyli do końca 2014 roku, a odcinek o długości 9,460 km od węzła Buczkowice do Żywca do 9 miesięcy od daty rozpoczęcia robót. Do terminów realizacji nie wlicza się okresów zimowych - poinformował właśnie katowicki oddział GDDKiA.

  CZYTAJ KONIECZNIE:
  NAJWAŻNIEJSZE INWESTYCJE W WOJEWÓDZTWIE ŚLĄSKIM


  Przypomnijmy, że w poniedziałek pisaliśmy o tym, iż starosta bielski Andrzej Płonka na sesji Rady Gminy Wilkowice stwierdził, iż Mota prawdopodobnie wycofa się z inwestycji. Według starosty Płonki, przyczyną wycofania się krakowskiej spółki Mota-Engil miał być kiepski stan techniczny wiaduktów i mostów. - Ekspertyzy wykazały bowiem wiele uchybień, a krakowska firma nie zamierza brać odpowiedzialności za te obiekty - donosił region.infopl. Informacja ta obiegła Podbeskidzie lotem błyskawicy, bo budowa ekspresówki to najbardziej wyczekiwana i najważniejsza inwestycja w tej części województwa śląskiego (droga miała być gotowa w listopadzie 2012 r.). Na szczęście nie doszło do takiego scenariusza.

  W ramach dokończenia budowy S-69 odcinek węzeł „Mikuszowice” („Żywiecka/Bystrzańska”) – Żywiec zostaną wykonane: roboty drogowe, roboty przygotowawcze, roboty ziemne, odwodnienie korpusu drogowego, podbudowy, nawierzchnie, roboty wykończeniowe, urządzenia bezpieczeństwa ruchu, elementy ulic, zieleń drogowa, roboty mostowe, oświetlenie, odwodnienie korpusu drogi, przebudowy sieci gazowych, elektroenergetycznych, teletechnicznych, wodno-kanalizacyjnych, przebudowy cieków naturalnych i urządzeń melioracyjnych - budowa zbiornika „Kiemlichowiec” (droga dojazdowa wraz ze zjazdem z drogi publicznej oraz roboty wykończeniowe), elementy ochrony środowiska.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Nareszcie dobra wiadomość.

   Kierowca tourbusa. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   To dobra wiadomość , oby tylko niestawiali tam zbyt wysokich ekranów , bo widoki na góry są tam przepiękne. .


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   No

   Maateja (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   No, niestety najładniejszy odcinek tej trasy z widokiem na góry to od "Wezeł Krakowska" do "W.ezeł Mikuszowice" już zastawiono niewiadomo dlaczego tak wysokimi ekranami ! Tak wysokich ekranów...rozwiń całość

   No, niestety najładniejszy odcinek tej trasy z widokiem na góry to od "Wezeł Krakowska" do "W.ezeł Mikuszowice" już zastawiono niewiadomo dlaczego tak wysokimi ekranami ! Tak wysokich ekranów prawie w całej Europie sie nie zobaczy. Podobno NIK już w skali kraju badał te sprawy . I cisza ?zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama