Wycieczki po Katowicach: Nyską cabrio po Katowicach,...

  Wycieczki po Katowicach: Nyską cabrio po Katowicach, nietypowe wycieczki, nietypowymi szlakami

  Justyna Przybytek

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Wycieczki po Katowicach: Nyską cabrio po Katowicach, nietypowe wycieczki, nietypowymi szlakami
  1/3
  przejdź do galerii
  W niedzielę ruszają wycieczki po Katowicach nyską...cabrio. Będą bardzo nietypowe. Przewodnikami zostaną śląscy dziennikarze, trasy to... tajemnica
  Nietypowe wycieczki po mieście, nietypowymi szlakami i w jeszcze bardziej nietypowym pojeździe: nysce przebudowanej w... kabriolet. To wspólna inicjatywa śląskich dziennikarzy, katowickiego magistratu oraz Galerii Katowickiej, które już od najbliższej niedzieli zaproszą katowiczan - i nie tylko - do wspólnego poznawania miasta.

  Pomysł jest prosty: pokazać Katowice od innej, nieznanej jeszcze strony i udowodnić, że hasła promujące miasto, jak metropolitalność, alternatywa, ekoodpowiedzialność, aktywność, przemiana i dziedzictwo, które wpisano do strategii promocji Katowic, nie są wyssane z palca. Przekonać spróbują śląscy dziennikarze m.in. Dziennika Zachodniego (jesteśmy patronem przedsięwzięcia), Radia Katowice, TVP Katowice, czy TVSilesia, którzy wcielą się w przewodników po mieście.

  Na pierwszy ze szlaków wyruszamy pod banderą DZ już w najbliższą niedzielę. Przed nami trasa "metropolitalna". Zobaczymy więc strefę kultury, kampus akademicki, Spodek i niepowtarzalny na skalę kraju biurowiec. Będziemy oglądać z bliska lub bardzo bliska, ale też miejsc niedostępnych na co dzień. Każdy nasz krok będzie śledzony okiem kamery. A całą trasę pokonamy nyską cabrio.

  - Pomysł na projekt powstał w zeszłym roku; całość wzięła się od innego projektu - pt. "Spotkajmy się na Mariackiej", który funkcjonował przez 3 lata. W zeszłym roku zmienił on nazwę na "Spotkajmy się w centrum". Jego ideą jest przybliżenie mieszkańcom i oswojenie ich z diametralną zmianą, jaka następuje w centrum Katowic - przebudowa ma się zakończyć we wrześniu tego roku - szukaliśmy więc sposobu na poruszanie się po mieście w ciekawy sposób, by pokazywać zakres tych zmian. Urząd Miasta stworzył kilka przewodników, a potem powstał pomysł na nysę przerobioną na wersję cabrio - opowiada Krzysztof Krot, z agencji Dinks, pomysłodawca akcji.

  Projekt zakłada, że między 6 lipca a 24 sierpnia pokonamy osiem różnych tras, każda z nich będzie odnosiła się od innej wartości bądź hasła z promocji Katowic.

  - Przebieg tras nie zostanie wcześniej ujawniony - uczestnicy znać będą motyw przewodni przejażdżki, przewidywany czas i przewodnika - reszta jest niespodzianką. Trasy będą na pewno nietuzinkowe i autorskie, i to jest wartość całego przedsięwzięcia - tłumaczy Krzysztof Krot. Po zakończeniu projektu, na jego podstawie ma powstać nowy przewodnik po Katowicach.


  *Kobieca strona Mundialu 2014 jest najciekawsza SPRAWDŹ
  *Jakie będzie lato? Zobacz prognozę pogody na lipiec 2014 i zaplanuj urlop
  *Jakie imię dla dziecka? Zobacz Księgę Imion Męskich i Żeńskich i wybierz
  *Dawniej Dom Prasy, dzisiaj Biuro Obsługi Mieszkańców Katowic ZDJĘCIA

  Czytaj także

   Komentarze (4)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Szkoda, że...

   Miro (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   ... "Przebieg tras nie zostanie wcześniej ujawniony". Mogło by się okazać, że szybciej i pewniej jest przejechać w Katowicach z punktu A do punktu B tą Nyską, niż komunikacją miejską.

   Zdjęcie autora komentarza
   Jak wziąć udział

   LOTA

   Zgłoś naruszenie treści

   Oczywiście może pani. Na najbliższą wycieczkę miejsca są już jednak zajęte (jest ich tylko sześć), ale na kolejną już nie. Przewodnikiem po następnej trasie, o nazwie Energia, będzie dziennikarz...rozwiń całość

   Oczywiście może pani. Na najbliższą wycieczkę miejsca są już jednak zajęte (jest ich tylko sześć), ale na kolejną już nie. Przewodnikiem po następnej trasie, o nazwie Energia, będzie dziennikarz Radia Eska, i to na antenie tej stacji od poniedziałku, będzie organizowany konkurs, w którym nagrodą będzie właśnie udział w wycieczce.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   No no, tej nysce

   jo na wartkim piździku (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   troszka jeszcze do echt cabrioleta brakuje.A tak po prowdze, mogła by być dobrym hitem eksportowym he he.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   jak

   aga (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   to jak ja, mieszkanka katowic, mogę się przejechać nyską? wystarczy podejść? sa jakieś zapisy? dziecko może się przejechać?

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama