Most w Żywcu i obwodnica Żywca ma problemy. Termin...

  Most w Żywcu i obwodnica Żywca ma problemy. Termin zakończenia budowy zagrożony

  JM

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Budowa mostu w Żywcu
  1/3
  przejdź do galerii

  Budowa mostu w Żywcu

  Termin zakończenia budowy mostu i obwodnicy w Żywcu może być niedotrzymany - poinformował na swoich stronach internetowych Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach.
  Podczas posiedzenia rady budowy przedstawiciele Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach i konsorcjum firm Rubau Polska Sp. z o. o. i Construcciones Rubau S.A. dokonali oceny zaawansowania prac na budowie obwodnicy Żywca w ciągu drogi DW 945 i przebudowy mostu nad rzeką Sołą.

  - Po upływie 8 miesięcy od podpisania umowy i 5 miesięcy od rozpoczęcia robót budowlanych wykonawca, wspomniane konsorcjum firm, nie zniwelowało opóźnień w stosunku do harmonogramu robót i wcześniejszych deklaracji kierownictwa budowy i dyrekcji firm wchodzących w skład konsorcjum - poinformowano w komunikacie po tym spotkaniu.

  Mimo, że umowa na wykonanie obiektów została podpisana 24 października 2013 roku, to pierwsze roboty rozpoczęte zostały dopiero w styczniu. W związku z tym powstały opóźnienia, które w zależności od branży wynoszą obecnie od 1 do 1,5 miesiąca.

  Po monitach ZDW w Katowicach, konsorcjum Rubau i Rubau zadeklarowała zintensyfikowanie prac, by opóźnienia zniknęły. Tak się jednak nie stało.

  - Nowy przebieg DW 945 oraz nowy most ma być ukończony za niespełna 5 miesięcy i istnieje ryzyko, że wykonawca nie dotrzyma umownego terminu realizacji inwestycji. Od dnia podpisania umowy upłynęło 63% czasu przeznaczonego na budowę, tymczasem zaawansowanie robót na 24 czerwca br. szacowane jest na ok. 30% - przyznaje ZDW.


  *Kobieca strona Mundialu 2014 jest najciekawsza SPRAWDŹ
  *Jakie będzie lato? Zobacz prognozę pogody nalipiec 2014 i zaplanuj urlop
  *Jakie imię dla dziecka? Zobacz Księgę Imion Męskich i Żeńskich i wybierz
  *Dawniej Dom Prasy, dzisiaj Biuro Obsługi Mieszkańców Katowic ZDJĘCIA

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach.

   Lulejko (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach. Czy wam przyszło do głowy że takie korki na drogach też są spowodowane tym że i praca o wiele trudniej jest do wykonania .A kto widział zamknąć most jak...rozwiń całość

   Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach. Czy wam przyszło do głowy że takie korki na drogach też są spowodowane tym że i praca o wiele trudniej jest do wykonania .A kto widział zamknąć most jak obwodnica na Bielsko jest w pieleszach,tam zarząd nie wspomina o tym że już dawno miała być oddana .Dobrze się krytykuje i wytyka a brudy sami robią,dla ludzi którzy tu mieszkają i borykają się z tym problemem na codzień są bardziej wyrozumiali jak wy co przyjeżdzacie tylko na kontrolę danego obiektu.Żywczanie powinni was wykopać i krytykujcie sobie brudy w Katowicach a nie w naszym miasteczku wara . zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama