Ważne
  Europejski Dzień Sąsiada na osiedlu Kaufhaus w Rudzie...

  Europejski Dzień Sąsiada na osiedlu Kaufhaus w Rudzie Śląskiej [ZDJĘCIA]

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Europejski Dzień Sąsiada na osiedlu Kaufhaus w Rudzie Śląskiej [ZDJĘCIA]
  1/4
  przejdź do galerii

  ©UM Ruda Śląska

  Dzieci i młodzież z osiedla Kaufhaus w Nowym Bytomiu tegoroczne wakacje rozpoczęły wyjątkowo aktywnie! W ramach organizowanych już po raz czwarty w tym miejscu obchodów Europejskiego Dnia Sąsiada zorganizowano m.in. turniej piłki nożnej oraz pokaz rolkarzy. - Tegoroczne święto społeczności lokalnej zostało zorganizowane w formule dwudniowej. Dzięki temu animatorzy wraz z uczestnikami programu mogli przygotować ofertę zarówno dla dorosłych, jak i najmłodszych mieszkańców osiedla – tłumaczy Fabian Szajor, animator lokalny.
  W ramach Europejskiego Dnia Sąsiada uczestnicy Programu Aktywności Lokalnej zorganizowali dzień otwarty świetlicy przy ul. Niedurnego. Każdy mógł odwiedzić świetlicę, dowiedzieć się, jak funkcjonuje oraz zobaczyć, jak dorośli własnoręcznie przygotowywali oprawę plastyczną turnieju i słodki poczęstunek w formie pączków.

  Następnego dnia rozpoczęła się rejestracja drużyn biorących udział w turnieju piłki nożnej.
  Do udziału w rozgrywkach zgłosiło się pięć drużyn: „Costaryka”, „Spartanie”, „nRśl”, „Brasilia” oraz „UKS Soples”. W czasie trwania turnieju dla pozostałych, młodych mieszkańców Kaufhausu współorganizator imprezy – Stowarzyszenie na Rzecz Pomocy Dzieciom i Młodzieży „Pomocni” przygotowało gry i zabawy na wolnym powietrzu, które w swojej tematyce nawiązywały do dziesiątej rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej (m.in. gra „Euro memory”) oraz społeczności lokalnej. W ramach zabawy najmłodsi stworzyli galerię kilkudziesięciu „pocztówek dla sąsiada” z różnymi widokami osiedla Kaufhaus. W turnieju pierwsze miejsce zajęła drużyna „nRśl”, tuż za nimi uplasowali się „Costaryka” i „Spartanie”.

  Ostatnią atrakcją wspólnego święta był specjalny pokaz rolkarzy skupionych wokół szkółki rolkowej 4skater prowadzonej przez Tomasza „Jogurta” Kwietnia. Czterech zawodników przez niespełna godzinę prezentowało swoje niesamowite umiejętności na terenie kaufhauskiego skateparku oraz na barierkach, chodnikach i schodach przy ul. Podgórze. - Dwudniowe obchody EDS po raz kolejny przyciągnęły młodych i dorosłych mieszkańców Kaufhaus. Udowodniły, że dzięki współpracy instytucji i lokalnej społeczności można zorganizować świetną imprezę, która zachęci najmłodszych do aktywnego spędzania wolnego czasu – podkreśla Fabian Szajor.

  Impreza zorganizowana została w ramach projektu systemowego „Ruda Śląska – szansą dla wszystkich” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.


  *Kobieca strona Mundialu 2014 jest najciekawsza SPRAWDŹ
  *Jakie będzie lato? Zobacz prognozę pogody na lipiec 2014 i zaplanuj urlop
  *Jakie imię dla dziecka? Zobacz Księgę Imion Męskich i Żeńskich i wybierz
  *Dawniej Dom Prasy, dzisiaj Biuro Obsługi Mieszkańców Katowic ZDJĘCIA

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama