Milówka: Jubileusz Golców w nowym amfiteatrze [ZDJĘCIA...

  Milówka: Jubileusz Golców w nowym amfiteatrze [ZDJĘCIA AMFITEATRU]

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Milówka: Jubileusz Golców w nowym amfiteatrze [ZDJĘCIA AMFITEATRU]
  1/4
  przejdź do galerii
  Ponad 20-metrowa scena w formie trapezu równoramiennego, cztery garderoby, zaplecze techniczne, magazynowe i sanitarne, a także duży, ogrodzony teren, który jest w stanie pomieścić nawet 12 tysięcy osób. Właśnie tak prezentuje się nowy Amfiteatr na Sołą, który powstał w Milówce. Budowa ruszyła w czerwcu ubiegłego roku, a zakończyła się w marcu tego roku.
  "Dookoła budynku zainstalowana została sieć kamer, co poprawi bezpieczeństwo w tym miejscu. Monitoring, który swoim zasięgiem obejmuje także okoliczny teren, z pewnością będzie również skutecznym straszakiem na wandali” - przekonuje Robert Piętka, wójt Milówki.

  Inwestycja pochłonęła przeszło 806 tysięcy złotych, z czego aż 500 tysięcy złotych pochodzi z funduszy unijnych, a dokładnie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.


  „Teraz mamy piękne miejsce do organizacji różnego rodzaju imprez” - nie ukrywa swojej radości Andrzej Maciejowski, dyrektor milowieckiego Gminnego Ośrodka Kultury.

  Oficjalne, ale też skromne otwarcie obiektu, odbędzie się w sobotę, czyli w czasie Dni Milówki 2014.

  „Zapraszamy na pierwszą tak dużą imprezę do Amfiteatru nad Sołą, który zlokalizowany został przy Gimnazjum im. Jana Pawła II - zachęca wójt Milówki.

  Dodaje, że nie udałoby się zrealizować tego zadania, gdyby nie duże wsparcie finansowe z Unii Europejskiej.

  Warto wiedzieć, że właśnie w nowym Amfiteatrze na Sołą, w niedzielę wystąpią ze swoim zespołem znani bracia bliźniacy pochodzący z Milówki, czyli Paweł i Łukasz Golcowie.

  „Zagramy wyjątkowy, bo jubileuszowy koncert z okazji 15-lecia Golec u Orkiestry” - zaprasza Paweł Golec.

  Święto gminy na dobre rozkręci się już w piątek (4 lipca). Będzie to dzień przyjaźni polsko - czeskiej. Zaplanowano prezentację oraz promocje dorobku Milówki oraz czeskiego Milikova, współpracującego z gminą Milówka.

  Na godz. 16:00 przewidziano pokazy sprzętu, ratownictwa drogowego oraz sprawności bojowej Ochotniczych Straży Pożarnych z Milówki i Milikova. Przeprowadzony zostanie również konkurswiedzy pożarniczej. Przygotowan4 zostaną ponadto stoiska i prezentację rękodzielników z terenu gmin Milówka, a także Milikova.

  O 18:00 rozpocznie się cykl imprez pod hasłem „Seniorzy z zameczku”. Zaprezentowane zostaną przedstawienia „Kopciuszek po Śląsku” i „Kapturek - dzielnica - las”. Później ruszą występy zespołów oraz kapel regionalnych. Na 20:00 zaplanowano wieczór z Bluesem, natomiast o 21:30 wystartuje nocna, plenerowa projekcja polskich komedii.
  1 3 4 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama