Polscy siatkarze z szansami na finał Ligi Światowej. Polska - Iran 3:0 [RELACJA]

Polscy siatkarze w ostatnim swoim meczu grupowym Ligi Światowej pokonali w Gdańsku Iran 3:0 (25:23, 25:20, 25:17). O tym czy biało-czerwoni zagrają w finale LŚ we Florencji (16-20 lipca) zadecyduje niedzielne spotkanie Włochy - Brazylia. Canarinhos, jeśli chcą awansować, muszą wygrać w Mediolanie, w przecinym razie w finale zagrają Polacy.

Podopieczni Stephane Antigi wykonali swoje zadanie w 100 procentach. Żeby zachować szanse na grę w Finale Six musieli wygrać oba spotkania z Iranem. Polacy, którzy musieli sobie radzić w tym spotkaniu bez Mariusza Wlazłego, lepiej weszli w to spotkanie. W pierwszym secie prowadzili od pierwszej piłki i choć w końcówce dopadła ich lekka niemoc, nie dali sobie odebrać zwycięstwa. Dobrze grał Michał Winiarski, skuteczny był Rafał Buszek.

Wlazlego, któremu odnowiła się kontuzja pleców i tej chwili nie wiadomo, jak długo potrwa przerwa w treningach, zastąpił Dawid Konarski. Polski zespół podobnie jak w piątkowym meczu zagrał z dwoma libero. Paweł Zatorski wspomagał przyjęcie zagrywki, a Krzysztof Ignaczak pomagał w obronie.
- Myślę, że dobrze sobie radziliśmy i pomogliśmy w odniesieniu zwycięstwa - mówił po meczu Ignaczak.

W drugim secie gra naszej reprezentacji była podobna, mocnym punktem była zagrywka, z którą Irańczycy nie bardzo sobie radzili. Dobrze radziliśmy sobie także na przyjęciu i uniknęli nerwowej końcówki obejmując prowadzenie 2:0. W trzecim secie nasi siatkarze kontynuowali dobra grę i choc na początku przegrywali 2:4, wygrali seta 25:17 i całe spotkanie 3:0.

Teraz jednak muszą cierpliwie czekać co wydarzy się dzisiaj w Mediolanie.

Polska - Iran 3:0 (25:23, 25:20, 25:17)

Polska Nowakowski, Winiarski, Konarski, Kłos, Drzyzga, Buszek, Ignaczak (libero), Zatorski (libero) oraz Wrona
Iran: Marouf, Ghaemi, Seyed, Gholami, Ghafour, Mirzajanpour, Zarif (libero) Tashakori