W sosnowieckim szpitalu rusza powietrzna poczta

  W sosnowieckim szpitalu rusza powietrzna poczta

  Magdalena Nowacka

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Koniec z bieganiem po piętrach szpitala z próbkami krwi, lekami czy dokumentami. Koniec z traceniem czasu w windach (i blokowaniem ich).
  W szpitalu trwa montowanie pneumatycznej poczty

  W szpitalu trwa montowanie pneumatycznej poczty ©fot. mikołaj suchan

  Zadowoleni będą na pewno pracownicy, a i pacjenci oraz ich rodziny, powinni nie czekać już na windę.
  W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym numer 5 im. św. Barbary, dokładnie w Sylwestra, rusza poczta pneumatyczna. Dzięki niej transport próbek materiału biologicznego, krwi, leków czy dokumentów odbywać się będzie szybko i bezkolizyjnie.

  - Windy wprawdzie są nowe, ale i tak często trzeba było na nie czekać - mówi Mirosław Rusecki, rzecznik prasowy szpitala. - Dlatego zdecydowaliśmy się na inne rozwiązanie. Za pomocą rur o długości siedmiuset metrów połączymy aptekę, laboratoria i wszystkie oddziały. Już szkolimy pracowników - podkreśla.


  Dzięki poczcie pneumatycznej wszystkie przesyłki trafią na miejsce z szybkością około sześciu metrów na sekundę. Na terenie całego szpitala powstanie osiemnaście punktów nadawczo-odbiorczych oraz dodatkowe dwa punkty odbiorcze w pomieszczeniach laboratorium. Przesyłać będzie można paczki o wadze nawet do dwóch kilogramów.

  - Cieszymy się, bo poza dokumentami (które mimo tego, że wiele z nich jest w formie elektronicznej, to w wersji papierowej nadal są potrzebne) będzie też można przesyłać próbki z materiałem do analiz, np. krwią. Całe urządzenie jest tak skonstruowane, że transport na pewno im nie zaszkodzi - zapewnia Rusecki. Wszystkie przesyłki będą zabezpieczone przed dostępem osób nieupoważnionych.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo