WOŚP: Wylicytuj rejs okrętem podwodnym

  WOŚP: Wylicytuj rejs okrętem podwodnym

  OSZ

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Już dzisiaj możemy wziąć udział w kolejnym finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak to zrobić? Wystarczy wziąć udział w aukcjach prowadzonych przez WOŚP przy współpracy z serwisem Allegro.
  WOŚP: Wylicytuj rejs okrętem podwodnym

  ©Fot. Mikołaj Suchan

  Pod adresem www.aukcje.wosp.org.pl można wystawiać oraz kupować dowolne przedmioty, a cały przychód z aukcji trafi bezpośrednio na konto Orkiestry.

  Wśród tegorocznych "przedmiotów" aukcji sporym powodzeniem cieszy się rejs okrętem podwodnym (typu Kobben) dla jednej osoby. Rejs, który potrwa około 8 godzin zaoferowała Marynarka Wojenna RP.
  Wylicytować będzie można też: lot samolotem akrobacyjnym z Robertem Kowalikiem 9-krotnym (aktualnym) mistrzem polski w akrobacji samolotowej, Tytuł Honorowego Gospodarza 104-letniej wieży widokowej na Wielkiej Sowie (Góry Sowie, Dolny Śląsk) na rok 2011. Kupić będzie można także piłkę z autografami sportowców i polityków (m.in. Jerzego Kuleja, Józefa Grudnia, Zbigniewa Pacelta) oraz fajkę wodną z Iraku (regionalny upominek), którą przekazało Ministerstwo Obrony Narodowej.

  Nie brakuje też prezentów od wyjątkowych osobistości. Ernő Rubik podarował swoją popularną na całym świecie kostkę Rubika. Zaś Witold Filus - utytułowany pilot, wielokrotny mistrz Polski w lotach balonowych podarował zaproszenie na lot balonem.

  Specjalny serwis aukcyjny uruchamiany jest od 11 lat przed każdym Finałem WOŚP. Dzięki anglojęzycznej wersji mogą z niego korzystać ludzie z całego świata. Do tej pory udało się zebrać 11 milionów złotych (zlicytowano m.in. lot symulatorem F16, porsche od aktorki Agaty Kuleszy oraz gitarę Carlosa Santany). W poprzednim, 18. finale WOŚP wystawionych zostało na aukcję 48 626 przedmiotów. Było to rekordowe osiągnięcie, dzięki któremu zebrano ponad 3,5 miliona złotych.

  Finał WOŚP wystartuje ze Śląska  19. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 9 stycznia.
  Jurek Owsiak powita wszystkich o godzinie 9.00 rano, w zabrzańskiej kopalni Guido, skąd uda się do Chorzowa, gdzie (na scenie przy zoo) oficjalnie rozpocznie Finał.
  Tym razem będziemy zbierać pieniądze na zakup sprzętu dla dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama