Czechowice-Dziedzice:...

  Czechowice-Dziedzice: Ruszyła budowa nowego komisariatu [WIZUALIZACJE]

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Czechowice-Dziedzice: Ruszyła budowa nowego komisariatu [WIZUALIZACJE]
  1/4
  przejdź do galerii

  ©Śląska policja

  W ciągu 1,5 roku w Czechowicach-Dziedzicach powstanie nowoczesny komisariat. Policjanci przeniosą się z obrzeży miasta do ścisłego centrum przy ul. Wesołej. Kilka dni temu ruszyły prace budowlane.
  Grunt pod budowę nowego komisariatu przekazało miasto. Komisariat zlokalizowany zostanie w ścisłym centrum przy ul. Wesołej i będzie sąsiadował z ogólnodostępnym parkingiem przy ul. Mickiewicza. Trzykondygnacyjny budynek w kształcie litery „L” zostanie wybudowany od podstaw zgodnie z nowymi standardami Policji, których założeniem jest między innymi usuwanie oraz zapobieganie powstawaniu barier w dostępie obywateli do komend i komisariatów.


  Obecnie czechowiccy policjanci pracują w budynku dawnej przychodni lekarskiej przy ul. Łukasiewicza, której część pomieszczeń zaadoptowano na komisariat. Warunki pracy są trudne. W ciasnych pomieszczeniach pracuje po 3, 4 policjantów. Brakuje miejsca na szatnię, a sala odpraw mieści się w piwnicy.

  Rozmowy w sprawie budowy nowej siedziby dla czechowickiej Policji rozpoczęły się w październiku zeszłego roku i wówczas mało kto wierzył, że sprawę uda się sfinalizować w tak krótkim terminie. Dzięki przychylności Burmistrza Czechowic-Dziedzic i władz bielskiego powiatu było to możliwe. Pod koniec czerwca, po przeprowadzonej procedurze przetargowej, Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji mł. insp. Piotr Kucia parafował umowę w tej sprawie. Koszt budowy wyniesie ok. 5 milionów złotych.


  *Trąba powietrzna spustoszyła Pszczynę! ZDJĘCIA + WIDEO
  *Mundial 2014: Brazylia - Niemcy 1:7 [MEMY + OPINIE] Brazylia upokorzona, drwiny w internecie
  *Katastrofa samolotu pod Częstochową: ZDJĘCIA, PRZYCZYNY, OPINIE ŚWIADKÓW
  *Gdzie na basen? Zobacz kryte baseny w woj. śląskim [LISTA BASENÓW]
  *Jakie będzie lato? Zobacz prognozę pogody na lipiec 2014 i zaplanuj urlop

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama