Ważne
  Pierwszy krzyk na porodówce w Sosnowcu [WIDEO]

  Pierwszy krzyk na porodówce w Sosnowcu [WIDEO]

  Magdalena Nowacka

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Natalia Gałuszka i jej mąż Adam czekają na pierwszy krzyk

  Natalia Gałuszka i jej mąż Adam czekają na pierwszy krzyk ©Marzena Bugała

  Natalia Gałuszka znalazła się w grupie pierwszych pacjentek, które trafiły do Sosnowieckiego Centrum Opieki nad Matką i Noworodkiem. W poniedziałek o godzinie 15. oddział najnowocześniejszej porodówki w regionie otworzył drzwi dla przyszłych mam.
  Natalia Gałuszka i jej mąż Adam czekają na pierwszy krzyk

  Natalia Gałuszka i jej mąż Adam czekają na pierwszy krzyk ©Marzena Bugała

  

Zbigniew Swoboda, dyrektor sosnowieckiego szpitala wystąpił w podwójnej roli. Nie tylko jako szef placówki, ale również jako anestezjolog na pierwszym dyżurze w sosnowieckiej porodówce.

  - Od początku szykuje się sporo maluchów. Zgłosiło się pięć mam praktycznie gotowych do porodu, a jeszcze kilka godzin wcześniej w starym oddziale odebraliśmy dwa. Zwykle mamy pięć na dobę. Już nie możemy się doczekać tego pierwszego krzyku na nowym oddziale - podkreślał dyrektor. 


  - Już nie mogę się doczekać mojej córeczki Nicole - mówiła natomiast pani Natalia.  Termin porodu miała wyznaczony na 29 grudnia, dlatego z niecierpliwością czekała na sygnał, że nowa porodówka już przyjmuje. Jest sosnowiczanką i bardzo się cieszy, że jej pierwszy maluch na świat przyjdzie w takim otoczeniu. Nie miała okazji wcześniej zwiedzać nowego oddziału.

  - Pierwsze wrażenie? Bardzo czysto - mówi pani Natalia.

  W tej wyjątkowej chwili towarzyszy jej mąż Adrian. - Jestem zestresowany strasznie. Na szczęście miejsce jest fajne, kolorowe, jest sympatycznie. Do końca nie było wiadomo z kim żona będzie przy porodzie. W grę wchodziła też mama, babcia. Chyba jednak to będę ja - mówi pan Adrian.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama