Katowice: strażnicy miejscy wypisują mniej mandatów za złe...

  Katowice: strażnicy miejscy wypisują mniej mandatów za złe parkowanie

  Justyna Przybytek

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Katowice: strażnicy miejscy wypisują mniej mandatów za złe parkowanie
  1/4
  przejdź do galerii
  Strażnicy miejscy z Katowic wypisali o 700 mandatów za parkowanie mniej niż w 2013 roku. Za to coraz częściej karzą kierowców za nierespektowanie zakazu ruchu
  2964 mandaty za złe parkowanie wypisali w pierwszym półroczu tego roku strażnicy miejscy z Katowic, to o około 700 mniej niż w analogicznym okresie w roku ubiegłym. Spadek, to jednak nie efekt większej wyrozumiałości mundurowych, a zniechęcenia - przebudową Katowic i parkingowym koszmarem w centrum - kierowców.

  - Miasto stara się, mimo przebudowy, utrzymać stałą liczbę miejsc postojowych na poziomie zbliżonym do 2000.
  Gdy z jakiejś ulicy znikają, pojawiają się w innym miejscu - mówi Piotr Handwerker, dyrektor Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów. Tak jest m.in. na Mickiewicza: miejsca zniknęły sprzed Skarbka, więcej jest ich za to na samej ulicy. Niestety mimo przebudowy żadna z ulic będących dotychczas w strefie płatnego parkowania, nie została z niej wyłączona. A kierowcy chcą parkować za darmo.

  - I parkują gdzie mogą, ale coraz więcej omija już centrum i zostawia samochód w bardziej odległych częściach Śródmieścia - wyjaśnia Piotr Piętak, rzecznik prasowy katowickiej Straży Miejskiej. To koszmar mieszkańców między innymi osiedla Paderewskiego oraz Koszutki, z których do centrum można dostać się bardzo szybko, a gdzie stosunkowo łatwo można znaleźć miejsce parkingowe, niestety kosztem mieszkańców. Jak wyjaśnia Piętak strażnicy nie są tak bardzo rygorystyczni, jakby mogli być.

  - Liczba 2964 mandatów, to tylko około 40 proc. wszystkich interwencji związanych ze złym parkowaniem. Ukarane zostają osoby, które z premedytacją parkują wbrew przepisom, albo robią to wielokrotnie, pozostałe są pouczane - tłumaczy.

  Mniej niż w poprzednich latach strażnicy zakładają też blokad na koła. Powód? Unieruchomione w ten sposób auto stanowi tylko dodatkowe utrudnienie w ruchu. Niewiele jest także samochodów odholowanych - w minionym półroczu zaledwie 49.

  Rośnie natomiast w statystykach Straży Miejskiej liczba ukaranych za niestosowanie się do zakazu ruchu. - Przybywa ulic, gdzie taki zakaz obowiązuje na stałe, albo czasowo ze względu na zmiany w organizacji ruchu. Cześć kierowców omija zakaz i próbuje jeździć skrótami - mówi rzecznik.

  Tak dzieje się między innymi na placu Wolności, wciąż wyłączonym z ruchu, jeździć mogą tędy jedynie autobusy. Tylko w ciągu trzech tygodni w czerwcu strażnicy wypisali tu 370 mandatów. - Jeśli chcielibyśmy uszczelnić go całkowicie, to mamy ilość porównywalną do liczby mandatów za złe parkowanie z półrocza w ciągu tygodnia - dodaje Piętak.


  *Trąba powietrzna spustoszyła Pszczynę! ZDJĘCIA + WIDEO
  *Mundial 2014: Brazylia - Niemcy 1:7 [MEMY + OPINIE] Brazylia upokorzona, drwiny w internecie
  *Katastrofa samolotu pod Częstochową: ZDJĘCIA, PRZYCZYNY, OPINIE ŚWIADKÓW
  *Gdzie na basen? Zobacz kryte baseny w woj. śląskim [LISTA BASENÓW]
  *Jakie będzie lato? Zobacz prognozę pogody na lipiec 2014 i zaplanuj urlop

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Zdjęcie autora komentarza
   CZARNI

   fajla11

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Straż miejska jak talibowie

   Bardzo ważnym elementem szkolenia snajperów jest nauka maskowania. W czasach Układu Warszawskiego wojsko zatrudniało wielu doskonałych specjalistów z tej dziedziny....rozwiń całość

   Straż miejska jak talibowie

   Bardzo ważnym elementem szkolenia snajperów jest nauka maskowania. W czasach Układu Warszawskiego wojsko zatrudniało wielu doskonałych specjalistów z tej dziedziny.

   Czytaj więcej na http://www.poboczem.pl/naszym-zdaniem/news-straz-miejska-jak-talibowie,nId,294166#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefoxzwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama