Tydzień Ewangelizacyjny 2014 w Dzięgielowie zbliża się...

  Tydzień Ewangelizacyjny 2014 w Dzięgielowie zbliża się powoli do końca

  JAK

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Tydzień Ewangelizacyjny 2014 w Dzięgielowie zbliża się powoli do końca
  1/4
  przejdź do galerii

  ©Fot. Natalia Iskrzycka

  Tydzień Ewangelizacyjny 2014 w Dzięgielowie zbliża się do końca. Przed nami jeszcze także trzy dni seminariów, m.in. o transplantologii, odpowiedzialnym seksie, wychowywaniu nastolatków.
  Tydzień Ewangelizacyjny (TE) w Dzięgielowie jest tworzony z myślą o dzieciach, młodzieży i osobach dorosłych. I główny punkt programu i tym samym najbardziej znany – codzienne spotkania ewangelizacyjne o 17.00 - specjalnie przygotowywane są dla tych właśnie grup. Do wczoraj na TE odwiedziło nas ponad 8 000 osób - poinformowało Centrum Misji i Ewangelizacji w Dzięgielowie.

  Młodzież i dorośli codziennie odkrywają przykazania i zastanawiają się nad ich znaczeniem w codziennym życiu. Tegoroczny mówca – ks. Leszek Czyż powie jeszcze nt.: kłamstwa, kradzieży i największego przykazania. Spotkania te transmitowane są także audio i wideo przez Internet na www.cme.org.pl.

  Tydzień Ewangelizacyjny 2014, czyli o transplantologii i odpowiedzialnym seksie


  W programie dla dzieci, który przebiega pod hasłem: „Poszukiwacze szczęścia” każda inscenizacja, proponowana zabawa, scenka, zajęcia artystyczne czy ruchowe prowadzone są w taki sposób, by ważne treści zostały zrozumiane i zapadły w pamięć najmłodszych.

  Spotkania dla dzieci dostosowane są do ich percepcji, dlatego codziennie o godzinie 17.00 spotykają się trzy grupy w wieku: 3–6, 7–10 i 11–13 lat, które prowadzone są przez pedagogów, animatorów i teologów: Urszulę Marek, Sabinę Szłapę, Annę Olek, Janinę Borutę i Beatę Reske.

  - Przed nami jeszcze także trzy dni seminariów – o transplantologii, odpowiedzialnym seksie, wychowywaniu nastolatków, Izraelu, aniołach, cielesności ludzi wolnych, męskiej przyjaźni, egzorcyzmach w Biblii – które poprowadzą specjaliści i miłośnicy z danych dziedzin - informuje Bożena Giemza z CMiE.

  W obsłudze całej imprezy pomaga nam grupa 230 wolontariuszy, którzy jeszcze kilka dni po niedzielnym zakończeniu TE pozostaną w Dzięgielowie i pomogą w uporządkowaniu wszystkich miejsc.


  *Trąba powietrzna spustoszyła Pszczynę! ZDJĘCIA + WIDEO
  *Mundial 2014: Brazylia - Niemcy 1:7 [MEMY + OPINIE] Brazylia upokorzona, drwiny w internecie
  *Katastrofa samolotu pod Częstochową: ZDJĘCIA, PRZYCZYNY, OPINIE ŚWIADKÓW
  *Gdzie na basen? Zobacz kryte baseny w woj. śląskim [LISTA BASENÓW]
  *Jakie będzie lato? Zobacz prognozę pogody na lipiec 2014 i zaplanuj urlop

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama