Znów remonty dróg w Częstochowie: Będą korki na DK1 i w...

  Znów remonty dróg w Częstochowie: Będą korki na DK1 i w centrum

  Bartłomiej Romanek

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Częściowe zamknięcie alei Kościuszki spowoduje spore utrudnienia w ruchu w centrum Częstochowy
  1/2
  przejdź do galerii

  Częściowe zamknięcie alei Kościuszki spowoduje spore utrudnienia w ruchu w centrum Częstochowy ©Adrian Heluszka

  Dzisiaj rozpoczynają się wakacyjne remonty dróg w centrum, m.in. w al. Kościuszki
  Od dzisiaj kierowcy znów będą złorzeczyć stojąc w korkach. I będą to nie tylko częstochowianie, ale również kierowcy przejeżdżający przez miasto. Miejski Zarząd Dróg i Transportu rozpoczyna niemal równocześnie remonty kilku dróg, które przez najbliższe tygodnie będą znacznie utrudniać ruch.

  Przewężenia na DK1

  Dla wszystkich kierowców ze Śląska, którzy wybrali najbliższy tydzień na wyjazd nad morze, mamy złą informację. W związku z budową nowego węzła na skrzyżowaniu DK1 z aleją Jana Pawła II, zostanie zamknięta wschodnia jezdnia DK1 na odcinku od Tesco do węzła przy ul. Makuszyńskiego.

  To oznacza, że przez cały tydzień ruch będzie się odbywał tylko jezdnią zachodnią, po jednym pasie w kierunku Warszawy i Katowic. To znacznie utrudni ruch tranzytowy, tym bardziej że z wyjątkiem autobusów miejskich, nie będzie można zjeżdżać z DK1 w ulicę Warszawską. Będzie obowiązywał objazd przez węzeł przy ul. Makuszyńskiego.

  Tymczasem już w poniedziałek rozpoczną się prace na ul. Waszyngtona i w alei Kościuszki. Pierwsza z nich zostanie całkowicie zamknięta na odcinku pomiędzy ulicą Śląską a ulicą Nowowiejskiego. Później prawdopodobnie zostanie zamknięty także odcinek pomiędzy al. Wolności a ul. Śląską.

  Zamykanie krótkich odcinków ulicy Waszyngtona spowoduje na pewno spore komplikacje w centrum, ale jeszcze większe utrudnienia wywołają remonty alei Kościuszki i ulicy Kopernika. Ten pierwszy ruszy już w tym tygodniu.

  - Prace będziemy realizować połówkowo. Najpierw będziemy remontować północną część alei Kościuszki, a później południową. Za każdym razem ruch będzie się odbywał tylko w jednym kierunku, od alei NMP w kierunku dzielnic Tysiąclecie i Północ - tłumaczy Stanisław Sosnowski, wicedyrektor MZDiT w Częstochowie. Remonty Waszyngtona i Kościuszki potrwają do 10 sierpnia.

  To nie koniec utrudnień

  Zakończenie tych remontów nie oznacza końca kłopotów kierowców, bo zakres wakacyjnych remontów dróg w centrum miasta jest wyjątkowo szeroki.

  W sierpniu rozpocznie się remont i przebudowa ulicy Kopernika. Przez cały miesiąc ruch na tej ulicy będzie możliwy jedynie w kierunku od ulicy Pułaskiego do Piłsudskiego.

  Jednocześnie MZDiT rozpocznie kompleksowy remont i przebudowę ulicy Warszawskiej na odcinku pomiędzy placem Daszyńskiego a aleją Jana Pawła II. Pozostała część tej ulicy zostanie zmodernizowana do połowy przyszłego roku, dzięki dofinansowaniu ze środków unijnych. Kierowcy, zarówno z Częstochowy, jak i przyjezdni, powinni odetchnąć we wrześniu.

  Wtedy prawdopodobnie otwarty dla ruchu zostanie nowy węzeł na skrzyżowaniu alei Jana Pawła II i DK1, co usprawni nie tylko ruch tranzytowy, ale i lokalny. W ramach tej inwestycji powstanie m.in. nowy most nad Wartą.


  *Trąba powietrzna spustoszyła Pszczynę! ZDJĘCIA + WIDEO
  *Mundial 2014: Brazylia - Niemcy 1:7 [MEMY + OPINIE] Brazylia upokorzona, drwiny w internecie
  *Katastrofa samolotu pod Częstochową: ZDJĘCIA, PRZYCZYNY, OPINIE ŚWIADKÓW
  *Gdzie na basen? Zobacz kryte baseny w woj. śląskim [LISTA BASENÓW]
  *Jakie będzie lato? Zobacz prognozę pogody na lipiec 2014 i zaplanuj urlop

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama