Świeży śnieg na stokach narciarskich Beskidów i Jury

  Świeży śnieg na stokach narciarskich Beskidów i Jury

  KD

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Wyciąg narciarski

  Wyciąg narciarski ©ARC DZ

  W Beskidach można korzystać ze wszystkich stoków narciarskich sztucznie naśnieżanych. W Korbielowie, Cieńkowie czy na Skrzycznem, pokrywa śnieżna wynosi od 20 do 60 cm. grubości.
  Wyciąg narciarski

  Wyciąg narciarski ©ARC DZ

  Zobacz specjalny serwis narciarski na http://www.dziennikzachodni.pl/nanarty/
  Temperatura spadła poniżej zera i warunki od weekendu poprawiły się. Mimo to miłośnicy zimowego szaleństwa mogą natrafić na zamknięte stoki. Tak jest, np. na wszystkich nie naśnieżanych sztucznie trasach z Jaworzyny do Szczyrku. Są zamknięte z powodu zbyt małej ilości śniegu.

  Zobacz warunki narciarskie na poszczególnych stokach
  Jednak wraz ze zbliżającym się Sylwestrem do beskidzkich kurortów przyjeżdża coraz więcej ludzi. Widać to również na stokach narciarskich. Tylko wczoraj ratownicy Beskidzkiej Grupy GOPR-u interweniowali aż 28 razy.

  Dobre warunki narciarskie panują również na Cisowej i w Morsku. W miniony weekend obydwa stoki były pełne fanów dwóch lub jednej deski. W ciągu dwóch świątecznych dni doszło tam do pięciu wypadków. Między innymi narciarz złamał bark. W poniedziałek i dziś, na szczęście nie musieli interweniować na dwóch popularnych stokach.

  Ratownicy Jurajskiej Grupy GOPR przestrzegają przed nierozważną jazdą po stoku. Szczególną uwagę zwrócili na to, aby narciarz dostosował swoje umiejętności do warunków i ilości osób na stoku. Wtedy jazda na nartach może być bardziej przyjemna, a na pewno bezpieczna.

  Zrób sobie fotkę na stoku i prześlij ją do naszej galerii

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama