Pucharowe spotkanie Ruchu Chorzów z FC Vaduz w Gliwicach...

  Pucharowe spotkanie Ruchu Chorzów z FC Vaduz w Gliwicach obejrzy tylko 999 kibiców

  Jacek Sroka

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Kibice Ruchu Chorzów
  1/2
  przejdź do galerii

  Kibice Ruchu Chorzów ©Arkadiusz Gola

  To jest już pewne. Mecz drugiej rundy kwalifikacji Ligi Europejskiej pomiędzy Ruchem Chorzów i FC Vaduz rozegrany zostanie w czwartek o godz. 18 w Gliwicach. UEFA oraz drużyna z Liechtensteinu zgodzili się na awaryjne przeniesienie spotkania na stadion Piasta.
  To dobra wiadomość, bo przecież gdyby Niebiescy nie dostali tej zgody, to mogli przegrać tę potyczkę walkowerem. Zła informacja jednak jest taka, że czwartkowy mecz będzie mogło obejrzeć tylko 999 widzów.

  - W tak krótkim czasie nie da się załatwić zgody na organizację imprezy masowej, stąd musieliśmy ograniczyć widownię - powiedział prezes Ruchu Dariusz Smagorowicz.

  Kibice, którzy kupili już bilety na to spotkanie, a nie mają ochoty jechać do Gliwic, mogą zwracać wejściówki w Strefie Kibica zlokalizowanej na parkingu zewnętrznym stadionu przy Cichej oraz w Sklepie Kibica przy ul.
  Wolności w Chorzowie. Fani, którzy zechcą wybrać się na stadion Piasta też muszą odwiedzić jeden z tych punktów, by uzyskać potwierdzenie doładowania Karty Kibica na ten mecz, bo system identyfikacji kibiców działający na stadionie w Gliwicach nie jest w stanie odczytać elektronicznych kart Ruchu.

  W wyprawie fanów Ruchu na mecz w Gliwicach chce pomóc MORiS Chorzów, który zamierza wynająć kilka autobusów komunikacji miejskiej i bezpłatnie przewieźć kibiców Niebieskich z Chorzowa na stadion Piasta i z powrotem. MORiS poczuwając się do winy za nieprzygotowanie murawy na Cichej zamierza także pokryć koszty wynajmu obiektu w Gliwicach.

  - Mamy zawarte ubezpieczenie OC i zamierzamy z niego skorzystać. Według naszych wyliczeń powinno ono wystarczyć na opłacenie kosztów wynajmu stadionu Piasta. Aby jednak wystąpić z wnioskiem do ubezpieczyciela musimy dostać dokładne wyliczenie strat poniesionych przez Ruch z powodu przełożenia meczu - powiedziała dyrektor MORiS Chorzów Alina Zawada.

  Prezes Ruchu wstępnie oszacował je na kilkaset tysięcy zł.

  MORiS stara się też jak najszybciej przywrócić płytę stadionu Ruchu do używalności.

  "Ze względu na nieprawidłowy porost trawy na części boiska głównego, MORiS postanowił wymienić fragmenty trawy, które nie nadają się do gry. Wymiana darni (ok. 500 m kw.) wraz z podbudową nastąpi do końca bieżącego tygodnia. Po wycięciu trawy i wybraniu ziemi, ułożona zostanie warstwa nowej, zdrowej gleby, a następnie zostanie wyłożona trawa z rolki, przywieziona specjalnie z Austrii. Proces zrastania i zakorzenienia nowej murawy, powinien pozwolić na rozegranie meczu ligowego z Górnikiem Łęczna w dniu 27 lipca" - czytamy w oświadczeniu MORiS.

  - Przed meczem z Vaduz też nas zapewniano, że wszystko będzie OK. Nikt nie daje nam 100 procentowej gwarancji, że boisko będzie gotowe, więc nie chcąc, żeby cała sprawa skończyła się walkowerem wystąpiliśmy do Ekstraklasy SA o zgodę na rozegranie tego spotkania w Gliwicach - stwierdził Smagorowicz.

  Co ciekawe, aby zagrać mecz ligowy w Gliwicach, Ruch będzie musiał przejść w PZPN normalną procedurę licencyjną, mimo że licencję ekstraklasy wcześniej dostał na ten obiekt Piast. Spotkanie to również będzie miało widownię ograniczoną do 999 osób, bo o zgodę na imprezę masową zgodnie z przepisami trzeba wystąpić miesiąc wcześniej.


  *Trąba powietrzna spustoszyła Pszczynę! ZDJĘCIA + WIDEO
  *Mundial 2014: Brazylia - Niemcy 1:7 [MEMY + OPINIE] Brazylia upokorzona, drwiny w internecie
  *Katastrofa samolotu pod Częstochową: ZDJĘCIA, PRZYCZYNY, OPINIE ŚWIADKÓW
  *Gdzie na basen? Zobacz kryte baseny w woj. śląskim [LISTA BASENÓW]
  *Jakie będzie lato? Zobacz prognozę pogody na lipiec 2014 i zaplanuj urlop

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo