Tychy nie chcą już czekolady? W tym roku święta nie będzie

  Tychy nie chcą już czekolady? W tym roku święta nie będzie

  Jolanta Pierończyk

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Tychy nie chcą już czekolady? W tym roku święta nie będzie
  1/2
  przejdź do galerii

  ©arc.

  Święto Czekolady w Tychach miało przypominać o przekształceniu fabryki Wedla na Zakład 22 Lipca. Święto odbywało się w okolicach tej daty.
  Nie będzie w tym roku Święta Czekolady w Tychach. - Nie znalazłem takiej imprezy w tegorocznych planach - oświadczył nowy dyrektor Paweł Drzewiecki, który 1 czerwca przejął ster Miejskiego Centrum Kultury.

  Wojciech Wieczorek, jego poprzednik, pracujący w MCK na stanowisku specjalisty ds. organizacji imprez, przyznaje, że faktycznie postanowił zerwać z tradycją. - Współpracy odmówiły wszystkie firmy produkujące czekoladę.
  Już na zeszłoroczne święto musieliśmy sami kupować czekoladę. Postanowiliśmy więc, że zastąpimy Święto Czekolady jakąś inną imprezą, też kulinarną. Po kilkunastu latach można uznać, że ta formuła się wyczerpała i wobec braku zainteresowania producentów czekolady postanowiliśmy zamknąć ten rozdział - powiedział były dyrektor.

  TAK BYŁO ROK TEMU:
  Tychy: Święto Czekolady w Parku Miejskim [ZDJĘCIA]


  Co na to nowy dyrektor? - Moje założenie jest takie, żeby nie usuwać żadnych imprez, do których mieszkańcy przywykli, a Święto Czekolady na pewno do takich należy - powiedział. - Nie ukrywam, że rozglądając się po ofercie kulturalnej miasta, zauważyłem Święto Czekolady i zainteresowało mnie. Pytałem, na czym to polegało i okazało się, że był to po prostu kolejny festyn. Więc w takim kształcie nie chciałbym tego kontynuować. Idea jest jednak fantastyczna i warto się zastanowić, jak to poprowadzić. Myślę, że to powinien być jakiś poważny event muzyczno-kulinarny, który przyciągałby nie tylko tyszan, ale także ludzi z regionu.

  Wabikiem byłby na pewno udział kulinarnych sław. - Jest też wielu blogerów, ludzi, którzy autentycznie gotują z pasją i taki festiwal mógłby ich zainteresować - dodaje Paweł Drzewiecki.

  Krótko mówiąc, Święto Czekolady być może czeka zmiana formuły albo nie będzie go w ogóle. Szkoda by było, bo potencjał w tej imprezie duży. Przede wszystkim dobra nazwa, ciekawa historia (Święto Czekolady miało przypominać o PRL-owskim przekształceniu fabryki Wedla na fabrykę 22 Lipca), a do tego jeszcze jedyna taka impreza w regionie.


  *Trąba powietrzna spustoszyła Pszczynę! ZDJĘCIA + WIDEO
  *Mundial 2014: Brazylia - Niemcy 1:7 [MEMY + OPINIE] Brazylia upokorzona, drwiny w internecie
  *Katastrofa samolotu pod Częstochową: ZDJĘCIA, PRZYCZYNY, OPINIE ŚWIADKÓW
  *Gdzie na basen? Zobacz kryte baseny w woj. śląskim [LISTA BASENÓW]
  *Jakie będzie lato? Zobacz prognozę pogody na lipiec 2014 i zaplanuj urlop

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Festiwalu im.Ryśka Riedla też nie chcą w Tychach...

   Zygfryd de Löwe (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

   to może inscenizacja bitwy pod Grunwaldem,czy pod Lenino ?


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Nie chcą festiwalu Ryśka Riedla

   tyszanin (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   ponieważ nie było żadnych warunków do kontynuowania tej imprezy. Paprocany pękały w szwach, syf, smród, brud i ogólne dziadostwo. Może małolatów to bawiło, ale starsze pokolenie już nie....rozwiń całość

   ponieważ nie było żadnych warunków do kontynuowania tej imprezy. Paprocany pękały w szwach, syf, smród, brud i ogólne dziadostwo. Może małolatów to bawiło, ale starsze pokolenie już nie.
   Wychowałem się na Riedlu, ale to co działo się w trakcie festiwalu i na tak małym obszarze, to był horror!
   Święta Czekolady szkoda, miało inny charakter, bardziej familijny, cóż...zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama