Ważne
  Prezentacja piłkarzy Podbeskidzia przed Galerią Sfera...

  Prezentacja piłkarzy Podbeskidzia przed Galerią Sfera [ZDJĘCIA]

  Łukasz Klimaniec

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Prezentacja piłkarzy Podbeskidzia przed Galerią Sfera
  1/62
  przejdź do galerii

  Prezentacja piłkarzy Podbeskidzia przed Galerią Sfera ©Łukasz Klimaniec

  Prezentacja piłkarzy Podbeskidzia przed Galerią Sfera: W środowy wieczór na placu Bolka i Lolka przed bielską Galerią Sfera bielscy piłkarze – wśród nich wracający pod Klimczok Robert Demjan i Sylwester Patejuk, pokazali się kibicom w nowych koszulkach. ZOBACZ ZDJĘCIA
  Prezentacja piłkarzy Podbeskidzia przed Galerią Sfera: Tradycyjne białe koszulki zastąpiły białe naznaczone czerwonymi i niebieskim pasem. Oficjalnie zaprezentowana została także nowa maskotka klubu – Reksia zastąpił góral z ciupagą. Nie ma jeszcze imienia – wybiorą je kibice w ogłoszonym przez klub konkursie.

  Inny ma być także ten sezon. Po trzech latach „otrzaskiwania" się w ekstraklasie i cosezonowej rozpaczliwej walce o pozostanie wśród najlepszych, tym razem Podbeskidziu przyświeca wyższy cel - pierwsza ósemka. Powrót Roberta Demjana i Sylwestra Patejuka, pozostanie trenera Leszka Ojrzyńskiego, przybycie m.in. Rafała Grzelaka zapowiadają, że sezon może być bardzo dobry.

  - Zrobiliśmy wszystko, by klub i zespół byli przygotowani, by nie walczyć o utrzymanie, ale o wyższe lokaty. Stawiamy zadanie przed zespołem, by zmieścił się w pierwszej ósemce - mówił Jacek Krywult, prezydent Bielska-Białej na środowej prezentacji zespołu.

  Wojciech Borecki, prezes Podbeskidzia przyznał, że do klubu przylgnęła opinia, że zespół słabo gra jesienią, a wiosną jest rewelacją.

  - W tym roku chcielibyśmy tę opinię zmienić: lepiej wystartować i grać równie dobrze wiosną - mówił.

  Górale mają podstawy wierzyć w sukces nie tyko przez pryzmat sportowych wzmocnień, ale i organizacyjnych. We wtorek klub podpisał umowę sponsorską z bielską firmą Bielbet. Z koli w piątek, jak zapowiedział podczas prezentacji Borecki, ma zostać podpisana nowa, znacznie korzystniejsza dla klubu, 3-letnia umowa z firmą Murapol.

  - Wszystko zweryfikuje boisko - mówi Leszek Ojrzyński, trener zespołu. - Wierzę w tych chłopaków, bo stać ich na wiele. Ważny jest początek. Jak jest dobry, pozwoli rozwinąć skrzydła.

  Dalecy od rozdmuchiwania balonu oczekiwań są kibice. - Czy stać ich na pierwszą ósemkę? Raczej tak. Dobrze, że przyszli Demjan i Patejuk. Będzie miał kto strzelać gole - mówił Antoni z Kóz.

  - Zmiany dobrze rokują, ale trzymałbym się zasady „im mniej mówisz, tym dalej zajedziesz". Tak, jak Małysz skupiał się na oddaniu dwóch dobrych skoków, tak piłkarze powinni myśleć o najbliższym meczu - ocenił Zbigniew Błasiak.


  *Trąba powietrzna spustoszyła Pszczynę! ZDJĘCIA + WIDEO
  *Mundial 2014: Brazylia - Niemcy 1:7 [MEMY + OPINIE] Brazylia upokorzona, drwiny w internecie
  *Katastrofa samolotu pod Częstochową: ZDJĘCIA, PRZYCZYNY, OPINIE ŚWIADKÓW
  *Gdzie na basen? Zobacz kryte baseny w woj. śląskim [LISTA BASENÓW]
  *Jakie będzie lato? Zobacz prognozę pogody na lipiec 2014 i zaplanuj urlop

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama