Rok 2010 w obiektywie Dziennika Zachodniego część 2

  Rok 2010 w obiektywie Dziennika Zachodniego część 2

  Agata Pustułka

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  4 lipca wybraliśmy na prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. W województwie śląskim kandydat PO pokonał Jaroslawa Kaczyńskiego i uzyskał 57,4 proc
  1/21
  przejdź do galerii

  4 lipca wybraliśmy na prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. W województwie śląskim kandydat PO pokonał Jaroslawa Kaczyńskiego i uzyskał 57,4 proc głosów wyborców. Rekord poparcia dla Komorowskiego padł w Wiśle, tam głosowało za nim aż 84,95 proc ©Fot. Arkadiusz Ławrywianiec

  Wielki dramat jakim była katastrofa samolotu prezydenckiego oraz tragiczna powódź w czasie prezydenckiej kampanii to dwa wydarzenia, które zdominowały 2010 rok. Dziś przypominamy czym żył nasz region od lipca do grudnia.
  Jakie newsy zdominowały Dziennik Zachodni, o czym huczało na wszechwiedzących portalach. Jedno jest pewno to był bardzo gorący okres. Najwięcej emocji wzbudził oczywiście wybór prezydenta RP. W naszym regionie wygrał ich triumfator Bronisław Komorowski.

  Nie mniej nerwów kosztowały nas listopadowo-grudniowe wybory samorządowe, które nieco odświeżyły śląską scenę polityczną, ale, co było sensacją , przyniosły zwycięstwo dotychczasowemu włodarzowi Katowic Piotrowi Uszokowi oraz mandaty w sejmiki dla Ruchu Autonomii Śląska..
  Wcześniej z Katowic powiało optymizmem, gdy okazało się, że miasto przeszło do drugiej rundy walki o przyznanie tytułu Europejskiej Stolicy Kultury. Jeśli wykorzystamy szansę to stolicę regionu czeka siedem tłustych lat. Czy wyburzanie brutalistycznych kielichów i przebudowa katowickiego dworca, czego świadkami właśnie jesteśmy, przysporzy punktów naszej kandydaturze? To się okaże.

  Niewątpliwie w naszej pamięci pozostaną dwie tragedie do jakich doszło w Rybniku. Najpierw desperat ostrzelał rodzinę i policjantów, a potem wyszła na jaw makabryczna zbrodnia, której ofiarą został były wiceminister infrastruktury Eugeniusz Wróbel. Smutkiem napełniła nas informacja o śmierci wybitnego kompozytora Henryka Mikołaja Góreckiego.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama