Ważne
  Sosnowiec: wstrzymana budowa komisariatu przy ul....

  Sosnowiec: wstrzymana budowa komisariatu przy ul. Piłsudskiego

  TOS

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Sosnowiec: wstrzymana budowa komisariatu przy ul. Piłsudskiego
  Budowa komisariatu policji w Sosnowcu została wstrzymana. Powód? Wykonawca, który do tej pory zajmował się inwestycją, ogłosił upadłość.
  Sosnowiec: wstrzymana budowa komisariatu przy ul. Piłsudskiego
  - Został już ogłoszony kolejny przetarg na wykonawcę, który dokończy to, czego nie zrobiła poprzednia firma - mówi asp. Adam Jachimczak z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

  Jak dodaje asp. Jachimczak, nowy wykonawca inwestycji będzie miał za zadanie wyrobić się z wszystkimi pracami we wcześniej założonym terminie.

  Komisariat I Policji w Sosnowcu powstaje przy skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Sobieskiego.
  - Komisariat przy ul. Sobieskiego będzie najnowocześniejszy w województwie. Z pewnością poprawi się jakość pracy funkcjonariuszy i obsługi mieszkańców. Budowa zakończy się latem, a policjanci zaczną tutaj pracować w grudniu - dowiadujemy się w Komendzie Miejskiej Policji w Sosnowcu.

  Prace związane z budową nowego komisariatu rozpoczęły się jeszcze w grudniu 2012 roku. Wyburzono wówczas stary obiekt. Budynek musiał zostać zrównany z ziemią, gdyż nie nadawał się nawet do remontu. Obiekt z odrapanymi ścianami i odpadającym tynkiem nie był reklamą ani miasta, ani policji. Funkcjonariusze jeszcze w listopadzie 2012 roku na czas remontu przenieśli się do budynku Komendy Miejskiej przy ul. Piłsudskiego.

  Nowy budynek z gęstożebrowymi stropami i o powierzchni użytkowej 1420 metrów kwadratowych ma trzy kondygnacje. Koszty budowy szacuje się na 6,6 miliona złotych. Kwotę około 1 miliona złotych na ten cel przekazało miasto. Oprócz pomieszczeń przeznaczonych dla policjantów znajdą się tutaj również między innymi garaże dla radiowozów i cele dla aresztowanych. Przed budynkiem powstanie też parking z prawdziwego zdarzenia.  *Trąba powietrzna spustoszyła Pszczynę! ZDJĘCIA + WIDEO
  *Mundial 2014: Brazylia - Niemcy 1:7 [MEMY + OPINIE] Brazylia upokorzona, drwiny w internecie
  *Katastrofa samolotu pod Częstochową: ZDJĘCIA, PRZYCZYNY, OPINIE ŚWIADKÓW
  *Gdzie na basen? Zobacz kryte baseny w woj. śląskim [LISTA BASENÓW]
  *Jakie będzie lato? Zobacz prognozę pogody na lipiec 2014 i zaplanuj urlop

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama