Premiera pierwszej od lat polskiej rock-opery

  Premiera pierwszej od lat polskiej rock-opery

  Ola Szatan

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Maciej Balcar z zesołu Dżem
  1/3
  przejdź do galerii

  Maciej Balcar z zesołu Dżem ©Fot. ARKADIUSZ DEMBIŃSKI

  Artur Gadowski (wokalista grupy IRA) jako król Jagiełło, Maciej Silski (jeden z laureatów programu Idol) jako Zbyszko z Bogdańca, Maciej Balcar (wokalista Dżemu) jako Jurand ze Spychowa czy Paweł Kukiz w roli krzyżackiego Wielkiego Mistrza Ulricha von Jungingena.
  To sen? Nie. To część obsady Krzyżaków - pierwszej od lat polskiej rock-opery, wyreżyserowanej przez Marcina Kołaczkowskiego. Pokaz premierowy spektaklu odbędzie się 30 grudnia w warszawskiej Sali Kongresowej.

  Oprócz 13 wokalistów na scenie pojawi się zespół rockowy Freedom, a także siedmiu tancerzy z grupy Art Color Ballet.
  Wyprodukowane z wielkim rozmachem widowisko muzyczne zostało przygotowane z okazji obchodów 600-lecia bitwy pod Grunwaldem. Mimo że wydarzenia toczą się na przełomie XIV i XV wieku, to zobaczymy współczesne kostiumy i nowoczesną choreografię, zaś na scenie zagra zespół rockowy.
  Teksty pieśni na podstawie książki Henryka Sienkiewicza napisał Jacek Korczakowski.


  - Zdecydowałem się na udział w projekcie z dwóch powodów: przede wszystkim dlatego, że teksty tych pieśni są nośne, cały czas aktualne i mają swój przekaz. Zaś drugim powodem jest moja sympatia do Hadriana Filipa Tabęckiego, autora muzyki, którego bardzo cenię jako twórcę i jako człowieka - powiedział nam wczoraj Paweł Kukiz podczas próby Krzyżaków.

  Widowisko konwencją odwołuje się do klasyki światowej rock-opery Jesus Christ Superstar, która nie jest obca zwłaszcza Maćkowi Balcarowi. Wokalista Dżemu od dekady gra w spektaklu Jesus Christ Superstar (tytułową rolę) w chorzowskim Teatrze Rozrywki.

  Kto chciałby zobaczyć Krzyżaków, ale nie może jechać do Warszawy, powinien poczekać do wiosny. Wtedy spektakl ruszy w trasę po największych miastach. Wśród nich ma się znaleźć m.in. Zabrze.
  Przed rozpoczęciem trasy zostanie też przygotowana studyjna płyta z 13 utworami wybranymi ze spektaklu. W planie jest także 2-płytowy album ze wszystkimi 24 utworami oraz dialogami z rock-opery.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama