W Katowicach i Rybniku profile pomocy już dla ponad 30 proc....

  W Katowicach i Rybniku profile pomocy już dla ponad 30 proc. bezrobotnych

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Sporządzanie profili dla osób bezrobotnych w powiatowych urzędach pracy w Katowicach i Rybniku przebiega bez problemu – ma je już co najmniej 30 proc. zarejestrowanych w tych placówkach bezrobotnych.
  W Powiatowym Urzędzie Pracy w Katowicach profile pomocy sporządzono dotychczas dla ok. 3 tys. spośród 10 tys. zarejestrowanych bezrobotnych. Jak dotąd poddania się tej trwającej 20-40 minut procedurze odmówiła tylko jedna osoba. - Na razie nie została pozbawiona statusu bezrobotnego, sprawa jest jeszcze w toku – poinformowała kierownik działu ds. pośrednictwa pracy i szkoleń Małgorzata Ormiańska.

  Żadnych problemów czy przypadków odmowy nie odnotowano w Powiatowym Urzędzie Pracy w Rybniku. Na 7063 zarejestrowanych w nim bezrobotnych dla 2594 osób - czyli 37 proc. - ustalono już profil pomocy. 170 osób (9 proc.) zakwalifikowano do pierwszego, 1881 (62 proc.) - do drugiego, 543 osoby (29 proc.) - do trzeciego.

  Katowicki urząd przeorganizował już swój sposób działania – 26 pracowników dwóch działów Centrum Aktywizacji Zawodowej zostało doradcami klienta. Rybnicki urząd również wprowadził funkcję doradcy klienta, dostosowując ich liczbę do ilości osób bezrobotnych.

  Urząd w Katowicach dysponuje 15 tys. zł na jedno z nowych narzędzi wspierających tworzenie miejsc pracy w Katowicach – to bony na szkolenie, wystarczające – według oceny pracowników – dla 5 osób.

  - Mamy środki na realizację bonów stażowych oraz refundację kosztów poniesionych na składki na ubezpieczenia społeczne należne od pracodawcy za skierowanych do niego bezrobotnych do 30. roku życia, którzy podejmują zatrudnienie po raz pierwszy w życiu. Największym zainteresowaniem wśród bezrobotnych cieszą się bony stażowe - poinformowała dyrektor rybnickiego PUP Anna Michalczyk.

  Pierwszych kilkudziesięciu sprofilowanych bezrobotnych w Katowicach otrzymało już "uszyte na miarę" oferty – pracy, staży, szkoleń, doposażonych miejsc pracy. Rybniczanom, dla których został ustalony profil pomocy wydano: 334 skierowania do pracy, 654 skierowań do odbycia stażu i 12 skierowań do wykonywania prac społecznie użytecznych.

  Ani urząd w Katowicach, ani ten w Rybniku nie przekazuje jeszcze "najtrudniejszych klientów" prywatnym agencjom zatrudnienia.

  Założona w ustawie współpraca w ramach programu Aktywizacja i Integracja nie rozpoczęła się jeszcze ze względu na brak środków w Katowicach, podobnie jak w Rybniku. - Zamierzamy jednak w ciągu najbliższych miesięcy taką współpracę nawiązać - podkreśliła dyrektor Michalczyk. PAP


  *Trąba powietrzna spustoszyła Pszczynę! ZDJĘCIA + WIDEO
  *Energylandia w Zatorze, atrakcje, ceny, mapa oraz film z kamery Go Pro [WIDEO GO PRO]
  *Katastrofa samolotu pod Częstochową: ZDJĘCIA, PRZYCZYNY, OPINIE ŚWIADKÓW
  *Gdzie na basen? Zobacz kryte baseny w woj. śląskim [LISTA BASENÓW]
  *Jakie będzie lato? Zobacz prognozę pogody na lipiec 2014 i zaplanuj urlop

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Oferty z Urzędu Pracy - powinny być skontrolowane przez Państwową Inspekcję Pracy

   marysia (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   Urząd Pracy w Katowicach bez baw oferuje pracę (strona z ofertami) w których "pracodawca" zapewnia pracę w wyznaczonych godzinach (pełny, niepełny etat, od- do) i miejsce pracy ściśle określone pod...rozwiń całość

   Urząd Pracy w Katowicach bez baw oferuje pracę (strona z ofertami) w których "pracodawca" zapewnia pracę w wyznaczonych godzinach (pełny, niepełny etat, od- do) i miejsce pracy ściśle określone pod szyldem umowy- zlecenia. Dlaczego wobec tak jawnie lekceważenia prawa PIP nie interweniuje w tej sprawie? Gdzie są powołane do tego służby? zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama