Tyskie zmieniło miasteczko akademickie Politechniki...

  Tyskie zmieniło miasteczko akademickie Politechniki Śląskiej!

  Artykuł sponsorowany

  Aktualizacja:

  Tyskie zmieniło miasteczko akademickie Politechniki Śląskiej!
  1/3
  przejdź do galerii
  W akcji „Dla Księstwa”, zainicjowanej przez Tyskie, mieszkańcy Śląska wskazywali obiekty i miejsca wymagające zagospodarowania. W pierwszym etapie wybrano 15 najlepszych pomysłów, w kolejnym mieszkańcy przystąpili do głosowania na konkretne projekty. Jeden ze zwycięskich pomysłów zaproponowany został przez studenta Politechniki Śląskiej – Daniela Krasnokuckiego. Postanowił on odmienić oblicze uczelnianego miasteczka i stworzyć z niego miejsce przyjazne młodym ludziom.


  Projekt zagospodarowania miasteczka akademickiego, zrealizowany przez Tyskie, miał na celu umożliwienie studentom integracji i stworzenia miejsca do spędzania wolnego czasu i nauki na świeżym powietrzu. Dzięki niemu studenci nie już muszą zamykać się w czterech ścianach akademika.

  Akcja „Dla Księstwa” miała jednak na celu zaangażowanie nie tylko społeczności akademickiej. Czynny udział mieszkańców Śląska w projekcie był jednym z kluczowych elementów przedsięwzięcia. To oni bowiem głosowali na pomysł Daniela Krasnokuckiego, który znalazł się wśród 15 finalnie wyselekcjonowanych. Jest to dowodem na to, że Ślązacy chcą aktywnie uczestniczyć w życiu społecznym i decydować o tym, jak wyglądają ich miasta.

  Innym pomysłem, który został zrealizowany w ramach akcji „Dla Księstwa” była rewitalizacja Parku w Miechowicach (Parku Ludowego) w Bytomiu.

  Organizatorzy akcji „Dla Księstwa” przewidują, że jej echo jeszcze przez długi czas będzie pozytywnie mobilizować społeczeństwo do działania. Modernizacja miasteczka akademickiego Politechniki Śląskiej oraz odnowienie Parku Ludowego w Bytomiu to ważne kroki w stronę zaangażowania lokalnego społeczeństwa we współtworzenie swojego otoczenia oraz szansa na pogłębienie sąsiedzkich relacji. Dzięki akcji przyjemność towarzysząca spotkaniom w gronie znajomych i przyjaciół zyskała nowy, dodatkowy wymiar – satysfakcji ze współtworzenia otaczającej przestrzeni.

  Zobacz, jak Tyskie zmieniło Śląsk!


  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama