Nowa komenda policji w Bielsku-Białej za 79 milionów złotych

  Nowa komenda policji w Bielsku-Białej za 79 milionów złotych

  Jacek Drost

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Nowa komenda policji w Bielsku-Białej za 79 milionów złotych
  1/2
  przejdź do galerii
  W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach podpisano umowę na budowę nowej siedziby bielskiej KMP. Będzie gotowa pod koniec 2017 roku. Z lotu ptaka nowy obiekt bielskiej policji będzie przypominał cyfrę "8". Znajdą się w nim m.in. kryta strzelnica z 25-metrową osią strzelecką, sala gimnastyczna wraz z siłownią, a także budynek kojców dla 16 psów służbowych oraz parking. a

  Warunki lokalowe wpływają na pracę policji


  Mł. insp. Piotr Kucia, zastępca śląskiego komendanta wojewódzkiego policji

  Słyszałem, że komenda w Bielsku-Białej będzie najnowocześniejszą w Polsce. To prawda?
  Prawda jest taka, że to największa budowana komenda w policji i będzie spełniała wszystkie standardy, jakie zostały wprowadzone w ubiegłym roku przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. Na pewno bryłą i funkcjonalnością będzie pięknie komponowała się z okolicą , a ludzie będą przyjmowani w godziwych warunkach.

  ZOBACZ JAK BĘDZIE WYGLĄDAĆ NOWA KOMENDA POLICJI W BIELSKU-BIAŁEJ. WIZUALIZACJE

  Długo trwały przygotowania do tej inwestycji?
  Pierwszy raz o tym zadaniu rozmawialiśmy dwa lata temu na Święcie Policji w Bielsku-Białej. Patrząc na terminy wynikające z prawa budowlanego i prawa o zamówieniach publicznych, a także na to, że przeprowadziliśmy dwa oddzielne postępowania - na opracowanie dokumentacji projektowej i drugie na budowę tego obiektu, to tempo było błyskawiczne.

  Teren pod budowę komendy dała gmina Bielsko-Biała.
  Z prezydentem miasta Jackiem Krywultem podpisaliśmy porozumienie, w którym miasto przekazało nam atrakcyjną działkę nie tylko pod względem wielkości, ale także usytuowania. My w zamian za to - po przeniesieniu się do nowego obiektu - oddamy miastu budynek przy ulicy Rychlińskiego.

  W Jasienicy został otwarty komisariat, w Skoczowie policjanci doczekali się nowej komendy, rozpoczęła się budowa komisariatu w Czechowicach-Dziedzicach . Sporo tych inwestycji...
  Może to nie zabrzmi zbyt skromnie, ale staramy się zmienić wizerunek naszych obiektów, by polepszyć pracę policjantów i w doskonałych warunkach przyjmować obywateli. Obecnie prowadzimy 40 różnych inwestycji. Nie ma powiatu czy miasta, gdzie czegoś byśmy nie robili. W przypadku garnizonu bielskiego jesteśmy już po rozmowach z samorządem w Porąbce i przejmujemy budynek komisariatu w Kobierni-cach, który w przyszłym roku zostanie przebudowany. Pozostanie kwestia komisariatu w Szczyrku, ale też nad tym pracujemy.

  A w innych częściach regionu?
  W Częstochowie m.in. trwa przebudowa komendy miejskiej policji, remontujemy tam dwa komisariaty, i siedzibę samodzielnego oddziału prewencji policji w Częstochowie. Planujemy przeniesienie m.in. komendy miejskiej policji w Katowicach do nowej siedziby i budowę nowej siedziby w Sosnowcu.

  Czy warunki pracy faktycznie przekładają się na jakość pracy policjantów?
  Źle się przychodzi do obiektu, w którym nie można pracować poprawnie. Lepiej się pracuje w pomieszczeniach nowych, schludnych, funkcjonalnych odpowiednio wyposażonych. Na ten temat w ogóle nie ma co dyskutować. Podam skrajny przypadek: policja została wyprowadzona z budynku, bo nadawał się do wyburzenia i przez siedem lat policjanci działali w bibliotece gminnej. Trudno w takich warunkach na odpowiednim poziomie wypełniać zadania.
  Rozmawiał: Jacek Drost


  *Trąba powietrzna spustoszyła Pszczynę! ZDJĘCIA + WIDEO
  *Energylandia w Zatorze, atrakcje, ceny, mapa oraz film z kamery Go Pro [WIDEO GO PRO]
  *Katastrofa samolotu pod Częstochową: ZDJĘCIA, PRZYCZYNY, OPINIE ŚWIADKÓW
  *Gdzie na basen? Zobacz kryte baseny w woj. śląskim [LISTA BASENÓW]
  *Jakie będzie lato? Zobacz prognozę pogody na lipiec 2014 i zaplanuj urlop

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Nowa komenda policji w Bielsku-Białej za 79 milionów złotych,

   jo na wartkim piździku (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

   a co 3 dziecko w polsce GŁODUJE fuj jakie to wstrętne :(

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama