44-letni bielszczanin włamał się do ponad 100 mieszkań!

  44-letni bielszczanin włamał się do ponad 100 mieszkań!

  KLM

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  O tym, że umorzone śledztwo nie znaczy zapomniane przekonał się 44-letni bielszczanin. Policjanci wspólnie z technikiem kryminalistyki skrupulatnie przeanalizowali ślady pozostawione przez sprawcę, w miejscach włamań. Efekt? Okazało się, że bielszczanin włamał się do ponad 100 mieszkań.
  Jak się okazało 44-letni bielszczanin przez dwa lata włamał się do ponad 100 mieszkań w bielskich blokach.

  - Wykorzystywał każdą nadarzającą się okazję. Wybierał lokale usytuowane na parterze lub piętrze, do których miał ułatwiony dostęp. Wyłamywał okna, drzwi balkonowe i tą drogą przedostawał się do środka - informuje Elwira Jurasz, oficer prasowy bielskiej policji.

  W czasie zaledwie kilku minut pobytu złodzieja z mieszkania znikały drobne, ale wartościowe rzeczy - biżuteria, sprzęt elektroniczny, gotówka. Zrabowane mienie złodziej dla niepoznaki wynosił w zwykłej reklamówce lub chował do kieszeni.

  Oszacowano, że na swojej przestępczej działalności, z której uczynił sobie stałe źródło dochodu, mógł się wzbogacić na ponad 200 tys. zł. Bezpośrednio po kradzieżach umawiał się na spotkania z paserem, któremu przekazywał zrabowane rzeczy.

  - Policjanci i prokuratorzy, którzy pracowali nad sprawą analizowali każdy szczegół i ślad pozostawiony na miejscu tych zdarzeń. Krok po kroku gromadzili dowody. Dysponując coraz nowszymi metodami wykrywczymi oraz coraz bogatszymi bazami danych ustalili, że związek z włamaniami może mieć 44 latek z Bielska-Białej - mówi Elwira Jurasz..

  Mężczyzna poszukiwany był kilkoma listami gończymi. Chcąc uniknąć zatrzymania stale zmieniał miejsca zamieszkania, a w międzyczasie zmienił też swoje nazwisko. Śledczy zatrzymali go jednak.

  Zgromadzony w tej sprawie materiał dowody pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu zarzutów ponad 100 włamań do mieszkań. Za przestępstwa te grozi mu do 10 lat za kratami. W przeszłości sprawca był już karany za podobne przestępstwa.


  *Trąba powietrzna spustoszyła Pszczynę! ZDJĘCIA + WIDEO
  *Energylandia w Zatorze, atrakcje, ceny, mapa oraz film z kamery Go Pro [WIDEO GO PRO]
  *Katastrofa samolotu pod Częstochową: ZDJĘCIA, PRZYCZYNY, OPINIE ŚWIADKÓW
  *Gdzie na basen? Zobacz kryte baseny w woj. śląskim [LISTA BASENÓW]
  *Jakie będzie lato? Zobacz prognozę pogody na lipiec 2014 i zaplanuj urlop

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama