Ważne

  W Rybniku na Sezamkowej Elmo i Kermit nie mieszkają

  Aleksander Król

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Staś i Magdalena Rudniccy lubią Elmo. Na zdj. z mamą Darią
  1/4
  przejdź do galerii

  Staś i Magdalena Rudniccy lubią Elmo. Na zdj. z mamą Darią ©fot. aleksander król

  Chociaż w rybnickim Ochojcu trudno spotkać Ciasteczkowego Potwora czy szalonego Elmo, od środy jedna z dróg nazywa się tu ulicą Sezamkową.
  Nazwę nawiązującą do popularnego programu telewizyjnego, który od wielu lat bawi i uczy dzieci na całym świecie, zaproponowali sami mieszkańcy, a zatwierdzili radni.
  Ulica Sezamkowa to bezpieczna, dobrze kojarząca się nazwa, nic nie można jej zarzucić
  - To lepsze imię od Witkacego czy Armii Ludowej. Nikt nie będzie protestował i grzebał w historii, szukając jakichś haków. Ciasteczkowemu Potworowi trudno coś zarzucić - mówi pani Anna, która dotąd mieszkała na drodze odchodzącej od ulicy św. Huberta.

  Buduje się tu wiele nowych domów. Wprowadzają się tu rodziny z małymi dziećmi, a maluchy uwielbiają bohaterów Ulicy Sezamkowej.

  - Elmo ma rybkę. Jest zabawny - mówi siedmioletni Staś Rudnicki, który cieszy się, że odtąd będzie mieszkał na Sezamkowej. Jego rodzicom bardziej podobała się stara nazwa ulicy, czyli Świętego Huberta, mimo że było z tym trochę kłopotu, bo wiele domów ma tu numer 21 i kolejną literę alfabetu. - Ale poczta dochodziła bez problemu, a nowa nazwa jest śmieszna - mówi Daria Rudnicka, przyznając, że będąc dzieckiem uwielbiała Ulicę Sezamkową. - Na tym programie wychowało się nasze pokolenie - dodaje.

  Do Świętego Huberta zdążyła się też przyzwyczaić rodzina Surowiec, która buduje dom w Ochojcu. - Spodobała nam się ta nazwa, gdy szukaliśmy działki, ale pewnie do Sezamkowej też się przyzwyczaimy - mówi Beata Surowiec. - Sąsiad nam powiedział, że zmienią nazwę. Nie było nas, jak chodzili i zbierali podpisy. Póki co, mieszkamy w Gliwicach, przeprowadzamy się wkrótce - dodaje Andrzej, mąż Beaty.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ulica

   internauta z Kostuchny (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 68 / 79

   Mieszkam w Katowicach w dzielnicy Kostuchna. O ile ta nazwa już tak nie dziwi ze względu na Prezydenta Uszoka który z niej pochodzi, to nadal duże zdziwienie budzi jak podaję ją gdzieś w Polsce. A...rozwiń całość

   Mieszkam w Katowicach w dzielnicy Kostuchna. O ile ta nazwa już tak nie dziwi ze względu na Prezydenta Uszoka który z niej pochodzi, to nadal duże zdziwienie budzi jak podaję ją gdzieś w Polsce. A już zupełnie moi rozmówcy robili duże oczy jak podawałem nazwę ulicy: Kściuczyka. Ja nie miałem jakoś nigdy problemów z tą nazwą ale o reakcjach ludzi można by dużo pisać. Najczęściej trzeba ją literować jak obcokrajowcowi ale najprościej pokazać dowód. Oczywiście takie reakcje są najczęściej zabawne. Były więc przedziwne modyfikacje tej ulicy jak Kościejczyka, Kścińczyka, Kściejczyka, Kościuszczyka i wiele innych. Dla mnie najbardziej pamiętną modyfikacją adresu była przesyłka z zamówionymi książkami którą dostałem (ponad 20 lat temu). Przyszła na ulicę Kościuszczyka w miejscowości Kostudno
   na stary kod pocztowy. A jednak doszła i to w terminie. Chyba tylko dzięki słynności nazwy ulicy i dzielnicy niektóre przesyłki dochodzą. Mniej zabawnie jest z naszymi urzędami. Najmniej przyjemna sytuacja spowodowana przekręceniem nazwy ulicy spotkała mnie w zeszłym roku. W Chełmku niedaleko Oświęcimia zostałem "złapany" na fotoradar. Panowie policjanci z tamtejszej komendy szukali mnie listownie w Katowicach ale na ulicy Kościuszki (najczęstsza pomyłka) i dopiero komenda w Katowicach znalazła mnie na ulicy Kściuczyka a nie Kościuszki ale trwało to na tyle długo że sprawa zakończyła się w Sądzie. Nawet wtedy Sąd w Oświęcimiu przysłał list polecony na ulicę... Kościuszki. A kiedyś była to ulica Zielona i był święty spokój. Na szczęście ulica Zielona jest nadal zielona jak lipy puszczają liście a potem kwitną i oby taka była zawsze. Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego całej redakcji w Nowym 2011 roku. zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama